Kapat
4 ürün bulundu.

Bonsai Çeşitleri

Bonsai Çeşitleri

Bonsai çeşitleri son yıllarda giderek popüler olmuş bir bitki türüdür. Özellikle Japonya ve Çin'de son derece önemli olan bir tür olduğu görülmektedir. Görünümü oldukça farklı olduğundan dolayı hediye olarak sıkça tercih edilir.

Bonsai bitkisi hediye alan kişiler bundan büyük bir mutluluk duyarlar. Bundan dolayı hediyeyi gönderen kişide son derece sevinçli olacaktır. Ayrıca isteyen kişiler kendileri içinde bonsai ağacı hediye alabilirler. Bleaves Floral bünyesinde çok kaliteli ve aynı zamanda uygun fiyatlı bonsai türlerini bulabilirsiniz.

Bonsai Nedir?

Bonsai, ılıman iklimi seven ve yaşam alanlarında sıkça görülen bir ağaç türüdür. Özellikle ağaç veya bitki olarak geçtiği bilinir. Bunun yanında odunsu bir gövdeye ve bodur ağaca sahip olması dikkat çekicidir. Ayrıca daha çok iç mekanlarda tercih edildiği görülmektedir. Tabi hediye olarak sevdiğiniz kişilere bonsai çiçeği alma şansınız vardır. Görüntüsüyle hayran bıraktığını söylemekte yarar vardır.

Yaşam alanlarınızı bonsai ile süsleyerek kendinizi huzurlu hissetme şansı elde edebilirsiniz. Ayrıca farklı bir hediye arayan kişiler için ideal bir ürün olduğunu söyleyebiliriz. Bunun yanında bakımını özenli olarak yapmak gerekir. Aksi halde memnun edici görünümü kaybolabilir.

Saksıda bonsai görüldüğü zaman son derece hoş duygular hissedildiği bilinir. Zaten bonsai, özel teknikler kullanılarak ideal hale getirilmektedir. Yapılan budama neticesinde bodur bir halde sunulduğu görülmektedir. Buda son derece ilgi çekici olduğunu görmeye yarar.

Bonsai Çeşitleri

Minyatür ağaçlar denildiği zaman bonsai muhakkak akla gelir. Tabi bonsai deyip geçmemek gerekir. Çünkü çok sayıda türün bu kategori içerisinde yer aldığı görülmektedir. Bonsai bitkisi için oldukça farklı türlerden bahsetmek mümkündür. Bonsai çeşitleri arasında şunları sayabiliriz;

 • Fisuc Microcarpa Bonsai.
 • Küçük Bonsai.
 • Ginseng Bonsai.
 • Zeytin Ağacı Bonsai.
 • Saksıda Bonsai ve Bahçe.
 • Sokan Bonsai.

Aslında yukarıda yer alan bonsai çeşitleri dışında daha birçok türü sayma şansı vardır. Çünkü bonsai ağacının farklı şekillerde tasarımı ve yetiştiriciliği olduğu bilinir. Doğal olarak ilgi duyulan bu çeşitlerin hediye olarak sıkça tercih edildiği görülmektedir. Ev, iş yeri ve daha birçok yerde ortama şıklık kattığını söyleyebiliriz.

Bonsai Bakımı Nasıl Yapılır?

Her bitki ve ağaç türlerinin kendilerine has bir bakımları olduğu bilinmektedir. Bu doğrultuda bonsai içinde bakımın önem arz ettiği görülmektedir. Öncelikle bonsai ağacının aydınlık ve havadar bir ortamda olması gerekir.

Tabi iç mekana ve dış mekana göre bonsai bakımı fark edebilir. Özellikle iç mekanda bulunan bonsaileri kalorifer, soba ve klimalardan uzak tutmak gerekir. Dış mekanda ise bonsainin aydınlık ve serin yerlerde tutulması önem arz eder.

Bonsai çiçeği için sulamada son derece önemli görülen bir durumdur. Buna göre çiçeğin toprağını nemli tutmakta yarar vardır. Dış mekanda tutulan bonsai iç mekandakine göre daha sık sulanabilir. Toprak ise nemli tutulmalı ve aynı zamanda eşit olarak ıslanmalıdır. Ayrıca bonsai için saksının derin ve büyük olması önemlidir. Budama ise yılda bir kez ve daha çok ilkbahar ayında yapılmalıdır.

Bonsai Çeşitlerinin Tercih Edilme Nedenleri

Bonsai çeşitleri her sene büyük bir ilgi görmeyi başarmaktadırlar. Bu konuda insanların bonsai almaktan asla vazgeçemedikleri görülür. Doğal olarak sıkça tercih edilmeye devam edeceğini söylemek yanlış olmaz. Bonsai çeşitleri genelde şu nedenlerden tercih edilir;

 • Dayanıklıdır.
 • Her ortama uyum sağlayabilir.
 • Minyatür ağaç olduğu için çok fazla yer kaplamaz.
 • Hem iç hem de dış mekanda bakılabilir.
 • Her zaman trend bir bitkidir.
 • Girdiği ortama enerji, huzur ve mutluluk verir.

Bonsai Çeşitlerinin Genel Özellikleri

Bonsai çeşitlerinde benzer özellikler olduğu ilk dikkat çeken unsurdur. Özellikle bonsai türlerinde büyük bir dayanıklılık olduğu görülür. Odunsu gövdenin her zaman için önem arz ettiği bilinmektedir. Ayrıca bonsai çeşitlerinin her biri özel hediyeler içerisinde sayılmaktadır. Birisine değer verdiğinizi bonsai sipariş ederek kolayca gösterebilirsiniz. Genel olarak olumlu bir havası olduğu dikkat çekmektedir.

Bonsai türlerinde özel bir tasarımı sıkça görmek mümkündür. Zaten buradaki amaç bonsainin düzenli olarak saksıda yer almasıdır. Budaması ve bakımı buna göre yapılmaktadır.

Bonsai Çeşitleri İle Şık Dekorasyonlar

Şık bir dekorasyon ihtiyacı olan kişiler bunu bonsai ile kolayca başarabilirler. Ayrıca bu durumun iç veya dış mekan için fark etmediği görülmektedir. Yani ister dış ister iç mekanda bonsai ile şık dekorasyonlar yapmak mümkündür. Her ortamın havasını değiştirdiği için tercih edilme konusunda halen popülerdir. Özellikle bu kategoride en iyi minyatür ağaç türü olduğunu görmek zor değildir.

Bonsai Sayesinde Trend Hediye Seçimi

Günümüzde çiçek almanın oldukça sık tercih edildiği bilinir. Tabi çiçek denildiği zaman birçok farklı türün karşımıza çıktığı görülmektedir. Buna göre bonsai türü de çiçekler içerisinde önemli görülen bir türdür. Ayrıca trend hediye seçimi için bonsai son derece doğru bir seçim olacaktır. Arzu eden herkesin uygun fiyattan kaliteli bir bonsai siparişi verme şansı vardır.

Trend bir hediye ile insanları mutlu etmek hiçte zor değildir. Üstelik bonsai söz konusu olduğunda memnuniyet seviyesi son derece fazla olacaktır. Bunun için zamana en uygun minyatür ağaçlardan olan bonsai istenilen zaman zevkle tercih edilebilir.

Bonsai Çeşitlerinin Kendine Has Güzellikleri Nelerdir?

Bonsai bitki türünün kendine has bir özellikte olduğu bilinir. Özellikle dayanıklı ve güzel görünümün dikkat çektiği görülür. Bunun yanında bonsai çeşitleri girdiği ortama pozitif bir enerji vermektedir. Böylelikle uygun koşullar altında bonsai bakmak insana huzur ve mutluluk verebilir. Klasik çiçeklerden farklı bir yapıda olduğunu söylemekte fayda vardır.

Bonsai ağacının bodur bir görünüşü olduğu bilinir. Aslında en dikkat çekici güzelliği de budur. Bunun yanında yaprakları parlak ve düzenli bir yapıya sahiptir. Üstelik dekoratif olarak girdiği her ortama uyum sağladığı görülmektedir. Sipariş için seçtiğiniz bitkiler ise sahip olduğu güzellikler bozulmadan teslim edilmektedir.

Bonsai Çeşitlerinin Fiyatları

Bonsai ağacı hediye olarak popüler olduğundan dolayı fiyatı da sıkça merak edilmektedir. Buna göre her bütçeye göre bonsai ağacı türü bulma şansı vardır. Tabi bu ağaç türünün özel oluğunu unutmamak gerekir. Bundan dolayı bazı çiçeklerden daha pahalı olması gayet normaldir. Ancak fiyatına göre çok etkileyici ve aynı zamanda memnun edicidir. Ayrıca dayanıklı olması verilen paraya değdiğini gösteren bir unsurdur.

İnsanların bonsai ağacının fiyatını normal karşıladıkları görülmektedir. Bu kadar hoş ve memnun edici bir bitkinin fiyatını hak ettiği söylenebilir. Üstelik bonsai ağacının bulunduğu ortamda çok farklı bir atmosfer olur. Bu bile ürünün ne kadar harika olduğuna işaret eden bir unsurdur.

Bonsai Çeşitleri Siparişi Ver

Minyatür ağaçlar arasında bonsai her zaman popüler olmayı başarmaktadır. Her kesimden insanın bu ağaç türünü çok sevdiği görülür. Özel günlerde vazgeçilmez hediyeler içerisinde yer aldığı bilinir.

Bonsai ağacı hediye olarak seçildiğinde gayet uygun olduğu görülmektedir. Buna göre Bleaves Floral sizlere en iyi koşullarda sipariş imkanı sağlamaktadır. Böylelikle bonsai almak için sizlere sunulan türleri inceleyebilirsiniz. Kendiniz veya sevdikleriniz için bonsai siparişi verme şansınız vardır. Saksıda bonsai ve daha birçok benzer türden zevkle seçim yapabilirsiniz.