Kapat
180 ürün bulundu.

Anneler Günü Çiçekleri

Anneler Günü Çiçekleri

Mayıs ayının ikinci Pazar günü olan Anneler günü, bu hayatta sizi en fazla sevebilecek kadına birbirinden güzel çiçekler eşliğinde teşekkür etmenize fırsat yaratan özel günler arasında yer alır. Anneler gününde dünyanın en güzel varlığı olan annelerin verdiği emekler için ne kadar teşekkür edilse az kalır. Bir yılın her günü mutlu edilmeyi, değer görmeyi hak eden annelere anneler gününde birbirinden güzel ve mis kokulu çiçek gönderimi yaparak yüzlerini güldürebilirsiniz. Anneler günü için özel çiçeklerle annenizin gönlünü alırken hangi çiçek seçeneklerini kullanabileceğiniz size bağlıdır. Ancak bazı çiçek modellerinin nokta atışı olduğu ve annenizin hafızasında çok daha kalıcı bir iz bırakacağını unutmamanızda fayda vardır.

Karşılıksız sevgi ve emeğin değeri hiçbir zaman hediye ya da çiçeklerle ölçülemez. Anneler çoğu zaman evlatlarından sıcak bir gülümseme ve kocaman bir sarılma bekler. Onlara olan sevgiyi dile getirerek ‘’iyi ki benim annemsin’’ demek onlar için yeterlidir. Bunun için anneler günü çok güzel ve mutlaka değerlendirilmesi gereken önemli bir fırsattır.

Anneler gününün yaklaşık 1900’lü yıllara dayanan bir tarihi olduğu bilinmektedir. Dünyaya gözlerinizi açtığınız o ilk andan itibaren koşulsuz sevgisi ve merhametiyle size emek veren annenizin kokusunu her an yanınızda hissediyor olsanız bile sevginizi dile getirmek, onların varlığıyla mutlu olduğunuzu hissettirmek çok önemlidir. Özellikle sevgisini dile getirmekte zorlanan evlatlar için annelerini mutlu etmenin en kolay yolu anneler gününü değerlendirmekten geçer.

Anneler gününde ne hediye alınmalı diye düşünmeye başladığınız an çiçek çeşitlerini kurtarıcınız olarak kullanabilirsiniz. Çiçeklerin narin duruşuna ve eşsiz cazibesine kapılmayacak bir anne yoktur.

Anneleri Mutlu Etmenin En Güzel Yolu Çiçeklerden Geçer

Anneler gününde annenize hangi çiçeği alarak onun yüzünü güldürmek istediğiniz ise onun çiçek zevkine göre değişebilir. Annenizin zevkini, genel tarzını göz önünde bulundurarak onların en özel günlerinden biri olan bu günü daha anlamlı hale getirebilirsiniz. Anneniz canlı çiçeklere bakmak ve büyütmekten hoşlanıyorsa, anneler gününde ona olan sevginizi canlı saksı çiçekler, vazoda çiçekler ya da büyüyebileceği çiçekleri aranjman haline getirip sunabilirsiniz. Bu sayede sizden gelen çiçeği büyüten annenize unutulmaz bir anneler günü hediyesi vermiş olursunuz.

Kırmızı güller her ne kadar aşk ve tutkuyu temsil eden bitkiler olarak bilinse bile, açık ve net bir ifadeyle güller sevgiyi göstermenin yollarından biridir. Her rengi farklı anlamı taşısa bile bu çiçeklerin ortak noktası gerçek sevgiyi göstermesidir. Bazen mutluluk dileyen güller bazen teşekkür ederken diğer yandan özür dilerken de kullanılabilir. Anneler gününde annenizin en sevdiği rengi taşıyan güllerden kocaman bir buket oluşturarak ona bu gün için aldığınız hediyeyi taçlandırabilirsiniz.

Tutku ve romantizmi temsil eden kırmızı gülleri annenize gönderdiğinizde ona karşı beslediğiniz sonsuz sevgiyi ortaya koymuş olursunuz. Saf ve temiz sevgiyi gösteren beyaz güller, anne ve evlat arasında sonsuza kadar sürecek aşkın ve masum sevginin ona iletilmesini sağlayacaktır. Bununla birlikte sıcak duyguları içinde barındıran sarı güller de anneler gününde anneye verilmek için son derece uygundur.

Orkide, tıpkı bir anne gibi eşsiz ve narin olmasıyla bilinir. Güzelliği ile herkesin kalbini en derinden fetheden orkide anneler gününde annenizin ne kadar zarif, asil ve şık bir kadın olduğunu ona hatırlatmanızı sağlar. Bu yüzden orkidenin anlamı ve değeri paha biçilemez güzelliktedir. Her şeyden ve dünya üzerinde yaşayan herkesten daha çok sevdiğiniz, değer verdiğiniz annenizi orkideleri kullanarak çok mutlu edebilirsiniz.

Karanfil çiçeği denildiğinde akla ilk gelen özel günlerden biri anneler günüdür. Hatta bu çiçeğin bazı ülkelerde anneler gününün simgesi olduğu söylenir. Bitmeyen sonsuz sevgi timsali olan karanfillerden olan saf ve temizliği temsil eden beyaz karanfiller, anneler gününde annenize verebileceğiniz çiçekler arasında yer alır. Ayrıca rengârenk karanfillerden sizin zevkinizi yansıtan bir çiçek buketi oluşturup anneniz için duygusal anlamda zengin bir hediye oluşturabilirsiniz.

Samimiyet ve masumiyeti aynı anda içinde barındıran çiçekler olan papatyalar doğada sarı, beyaz, yeşil gibi farklı renk seçenekleriyle karşınıza çıkar. Özellikle anneler gününün bahar ayında olmasından dolayı bu günde annenize papatya verebilme imkânı çok daha fazladır. Mutluluk verici olan papatyalar en az anneler kadar gösterişten uzak bir masumiyet taşırlar. Papatya denildiğinde ise ilk akla gelen beyaz ve sarı renk papatyalardır. Papatya görüntüsüne sahip ancak daha büyük ve gösterişli olan gerberalar da anneler gününde verilmek için uygundur.

Anneler günü Mayıs ayına denk geldiğinden çiçeklerin en çeşitli ve renkli olduğu bu dönemi avantaja çevirmek sizin elinizdedir. Bu sayede anneler gününün bahara denk gelmesi ile farklı renk çiçekler özenle anneler için hazırlanır. Annenize aldığınız çiçeğin en az onun kadar doğal ve sevgiyi içinde barındırması bugüne yakışır bir jeste imza atmanızı sağlar.

Gönderdiğiniz birbirinden güzel çiçekler solmasın ve aylarda belki de yıllarda annenizin gözünün önünde durarak ona neşe verirken sizi hatırlatsın istiyorsanız salon çiçeklerinden faydalanabilirsiniz.

Saksı çiçekleri söz konusu olduğunda en fazla rağbet gören her zaman orkideler olmuştur. Ayrıca yılda en az 2-3 defa çiçek açma özelliği bulunan, beyaz çiçeklerinin bir gelin gibi süzüldüğü ifade edilen barış çiçeği aynı zamanda havayı temizleme özelliğine sahiptir. Annenize verdiğinizde gerçek olup olmadığını sorgulatacak büyüleyici bir güzelliği olan Antoryum, son derece tutku dolu bir bitki olarak beğeni kazanır. Ancak yeşil saksı çiçeklerini annenize vererek ev ortamında doğa esintisini yaşamasını sağlayabilirsiniz. Anneler gününü taçlandırmak ve uzun süre annenizin akılda kalıcı bir hoş sürprize imza atmak bir canlı çiçek kadar yakınınızda bulunur.

Birbirinden Güzel Çiçekler Bleaves Floral Farkıyla

Anneler gününde sizi dünyaya getiren, emek vererek hayat veren ve sonsuz şefkatiyle sarıp sarmalayan annenize ne hediye alacağınız konusu her yıl bir soru işaretidir. Alınan hediye her ne olursa olsun bu hediyeyi ön plana çıkaracak ve son dokunuşu yapacak olan yanında bir çiçek aranjmanı hazırlayarak annenize sunmaktır. Bu nedenle baharın en güzel çiçeklerini bu özel günde kendi lehinize kullanarak annenizin yüzünü güldürebilirsiniz.

Çiçek çeşitleri arasında seçim yaparken olduğu kadar firma seçimi konusu da titizlikle karar vermeniz gereken noktalardan biridir. Aksi takdirde bilinmeyen firmalardan çiçek siparişi vermek sevdiklerinize ve en değerli varlığınız olan annenize karşı istenmeyen mahcubiyetlere yaşamanıza yol açabilir. Bu nedenle her zaman nitelikli ve alanında en iyisi olan çiçek firmalarına yönelmekte fayda vardır.

Bleaves Floral bu anlamda üst düzey kalitede üretilen çiçek modelleri ve zarif çiçek tasarımlarıyla özel günlerde fark yaratmanızı sağlayan profesyonel bir firmadır. Web sitemizde yer alan birbirinden farklı renk ve kokuya sahip çiçek seçenekleriyle geniş ve son derece zengin bir yelpazeye sahip olduğumuzdan, her zevke hitap eden bir portföy sunmaya devam ediyoruz. Değer verdiğiniz kişilerin kişisel zevklerini göz önünde bulundurarak taze çiçekleri eşsiz güzelliğini avantaja çevirip, bu bitkilerin insan ruhuna iyi gelen yönünü sevdiklerinizin de deneyimlemesini sağlayabilirsiniz. Çiçek tasarımlarıyla uzun yıllardır rakiplerini geride bırakmayı başaran Bleaves Floral alanında en iyisi olarak nitelikli hizmet vermeye devam ediyor.