Kapat
12 ürün bulundu.

Gelin Buketi

B.Leaves Floral Çiçek Tasarımları ile Mutluluğun Kapısını Aralayın Sevdikleriniz için Güvenle Online Çiçek Siparişi Oluşturun
Gelin Buketi

Düğün ya da gelin denildiği zaman aklımıza gelen ilk obje gelin buketi olmaktadır. Bu noktada evlenen çiftlerin çok büyük bir öz veri ile seçim yaptıkları gelin buketleri pek çok özelliğe ve çeşide sahip olmaktadır. Bir düğünü planlamak bazen sonu gelmeyen bir karar döngüsü gibi gelebilir. Doğru gelin buketi ve mükemmel çiçekleri bulmak da çok uzun bir süre gerektirir.

Evlenmeyi seçtiğiniz mevsim, düğün çiçekleriniz konusunda çok büyük bir etkiye sahip olmaktadır. Genel olarak, gelin çiçekleri fiyatları da o mevsimde bazı çiçeklerin elde edilmesi daha zor olduğundan daha pahalı olma eğilimindedir.

Gelin buketi, düğün sırasında hem görsel hem de tüm duyular için bir şölen oluşturmalıdır. Çiçekler, oluşturdukları aranjmanlarda biçim ve mevsimsellik kadar kokuyu da göz önünde bulundurmaktadır. Kitlesel olarak yetiştirilen birçok çiçeğin kokuları doğanın kokusunu yansıtmalıdır.

Düğünlerde, gelin buketi eşsiz ve güzel güllerden oluşan bir koleksiyona sahip olmalıdır. Düğünler, kişiler için gerçekten özeldir ve hayatımızdaki o özel anın kalıcı bir hatırası olan gelin buketleri de çok önemli bir yere sahiptir.

Gelin Buketi Çeşitleri

Gelin buketi düğün günü ya da mevsimi bakımından farklılıklar göstermektedir. Bahar düğünü için güzel pastel çiçekler seçilmektedir. Gelin buketi, tüm güzel gelin portrelerinizde önemli bir yere sahip olmaktadır. En önemlisi, eşiniz yanınızdayken taşıyacağınız şey. İlkbahar çiftlerinin seçim yapabilecekleri tonlarca güzel mevsim çiçeği bulunmaktadır.

Şakayık, gül, lale, papatya, lilyum, ortanca bahar düğünleri için hazır bulunan birçok çiçek türünden sadece birkaçı arasında yer almaktadır. Romantik pasteller, bu sezon için en uygun tonlardır. Gelin buketi için yumuşak ve zarif bir gül aranjmanı da seçilebilir. Yumuşak pastel morlar, pembeler ve kremler çiçeklere farklı bir özellik katmaktadır.

Gelin Buketi Fiyatları Özellikleri

Gelin buketinde yer alan düğün çiçeklerinizi planlamanız ve bütçelemeniz tamamen size bağlı olmaktadır. Çiçeklerin maliyetini etkileyen ana unsurlar, tasarımları ve boyutudur. Bu nedenle, tasarımların karmaşıklığı ile birlikte kullanılan çiçeklerin ve yaprakların hacmi de fiyatta çok etkilidir. Kullanılan gelin buketi seçenekleri fiyatlandırma da çok az etkilidir.

Çiçek seçimini tasarım ekibine bırakmak da daha uygun maliyetli olmaktadır. Düğününüzde gelin el buketi için ne kadar bütçe ayırmanız gerektiği tamamen size bağlıdır. Bu konuda orkide gibi çiçeklerin yalnızca iki inçlik bir gövdesi vardır. Gelin buketinize eklemek istiyorsanız sahte bir gövdeye ihtiyaç duyulmaktadır. Bu durum da daha fazla ücret ödenebilir.

Gelin Buketi Özellikleri

Her düğün benzersizdir ve törenin tarzına, havasına ve mekanın mimarisine mükemmel şekilde uyan çiçek aranjmanları oluşturmak çok önemlidir. Bu noktada detaylara çok önem verilmekte ve bir müşterinin vizyonu için çok önemli bir yere sahip olmaktadır. Eskiden ipek çiçekler, gerçek çiçeklerden çok daha ucuzdu.

Fakat yeni teknolojiler, ipek çiçek fiyatlarının gerçek çiçeklerin fiyatını neredeyse eşitlediği ve hatta bazen aştığı da görülüyor. Aynı zamanda, inanılmaz derecede canlı gelin çiçekleri şeklinde görünüyorlar. Sahte çiçekler kullanırsanız, buketin kokusundan faydalanamazsınız. Bu konuda da çiçek parfümü bir çözüm olarak düşünülmektedir.

Gelin Buketi Seçiminde Dikkat Edilecek Noktalar

 Genelde gelin çiçeği seçiminde;

 • Düğünde misafirlerin çiçekleri fark etmesi çok önemlidir.
 • Gelin çiçeğinin gelinlik ya da damatlık ile uyumu da son derece önemlidir.
 • Düğünün yapıldığı mekanın dekorasyonuna uyum sağlamalıdır.
 • Düğünlerdeki gelin el çiçeği seçeneklerinde maliyetlere dikkat etmeniz çok önemlidir. Bütçenize uygun olan modeller seçilmelidir.
 • Düğün çiçeği uzun yıllar saklanabilir özellikte olmalıdır. Bir düğün hatırası olarak bu durum son derece önemli olmaktadır.
 • Gelin buketi seçimlerinde sizi yansıtacak bir çiçek tercih etmeniz gerekir.
 • Düğün günü ve temasına uygun olan çiçek çeşitleri bulunmalıdır.

Gelin Buketi Planlaması

Düğün günü yaklaşırken, gelin buketi planlamasında sevdiğiniz ve sevmediğiniz çiçek türlerinin yanında teması, stili ve renk paleti gibi özellikleri dikkate alınmaktadır. Aynı zamanda çiçek çeşitleri, aranjmanları ve toplam fiyatları içeren bir veya birkaç teklif de alınmaktadır.

Gelin buketi çiçeklerinize karar verdiğinizde, çiçekçinin onlar için bir satın alma siparişi oluşturması gerekmektedir. Çiçekçi, çiçeklerinizin ne çok erken ne de çok geç değil, mükemmel zamanda ulaşmasını sağlamaktadır.

Çiçekçiniz, düğününüzün çiçeklerini büyük gününüzden bir veya iki gün önce almaktadır. Bu süre zarfında, çiçekçi tüm dikenleri ve çirkin sapları ve yaprakları temizleyecek ve tazeliklerini garanti etmek için çiçekleri saklayacaktır.

Güzel bir gelin buketi için düğün aranjmanları oluşturmak emek ve yoğun bir süreç ister. Her buketin demetlenmesi, her yaka çiçeğinin bağlanması ve her merkez parçasının ustaca düzenlenmesi gerekmektedir. Düğünden önceki saatlerde, siz gergin bir şekilde hazırlanırken, gelin buketiniz de tamamlanmıştır.

Gelin Buketi Aranjmanı

Harika bir düğün buketi modellerinde yumuşak pembe astrantia, okaliptüs, lavanta çiçeği, beyaz papatyalar çok etkili olmaktadır. Aynı zamanda kremsi beyaz çiçeklerin arasında mavi patlamalar muhteşem bir aranjman yaratmaktadır. Çok küçük bir düğün kutlaması için tek çiçekler, tatlı, saten kurdele ile bağlandığı zaman ciddi bir izlenim bırakmaktadır.

Gelin bahar buketi, modern gelinler için narin akasya ve bezelye buketi ile düğün vizyonunun yakalamasına yardımcı olur. Soluk pembe antoryum ve güller, tatlı bezelye, incecik eğrelti otu ve pirinç çiçeklerinden meydana gelen gelin buketi, zıt şekiller ve dokular ile güzel bir görünüm yaratır.

Gelin çiçeği buketi, etrafını saran yumuşak ipek kurdeleler ile harika bir izlenim bırakıyor. Bu karmaşık aranjmanlar, taze çiçeklerimizi ve yeşilliklerimizi içeriyor ve zevklerinize uygun çok çeşitli renk temalarıyla geliyor.

Pomander buketi, bileğe takılan bir kurdeleden sarkan, top şeklinde bir çiçek aranjmanıdır. Yuvarlak buketler, düğünlerde gelin buketleri olarak kullanıldığı zaman, genellikle tek renklidir. Fakat çeşitli renklerde çiçekler içeren yuvarlak buketler de kullanılmaktadır.

Gelin Buketi Modelleri

Genelde gelin çiçeği modelleri çok farklı aranjman ve çiçek seçenekleri ile satışa sunulmaktadır. Aynı zamanda gelin buketi modellerinde yer alan çiçekler her yönden uyumlu ve kaliteli olmaktadır. Kullanılan çiçekler kişinin isteğine bağlı olarak yapılmaktadır. Düğün çiçeklerinde gelinlerin istediği her renk ve her model bulunmaktadır.

Gelin buketinin kullanılan çiçeğin çeşidine göre çeşitli stilleri bulunmaktadır. Bu konuda hangi gelin buketi modelinin gelinliği tamamlayacağına ya da düğün merasiminin tarzına uygun olacağı, tamamen kişiye bağlı olmaktadır. Bu bağlamda tek bir çiçek çeşidine sahip olan tek gövdeli buketlerden, çiçekleri taşan aranjmanlara kadar pek çok farklı çeşitte gelin buketi bulunmaktadır.

Zamanla popülaritesini artıran değişik tasarımda düğün stilleri ile gelin buketleri yeni trendler ortaya çıkarmaktadır. Fakat devamlı olarak gördüğümüz gerçek favoriler çok sık kullanılmaktadır. Bu kapsamda klasik yuvarlak gelin buketleri, şık basamaklı aranjmanlar, özel gününüzün resmiyetini ve düğün temanızı tamamlamaktadır.

Gelin Buketi Fiyatları

Yeni nişanlı bir çift olarak, düğününüzü haftalarca planlıyorsunuz. Düğün gününüz için daha fazla seçenek oldukça da bütçeniz size yaklaşmaya başlıyor. Bu durumda en temel sorun çiçekli gelin buketi olmaktadır.

Düğün çiçeklerinin maliyeti de çok fazla merak edilen konular arasında yer almaktadır. Gelin çiçeği fiyatları, masraflar ve çiçek süreci de dahil her konuyu kapsamaktadır. Bu kapsamda gelin buketi fiyatlarını etkileyen pek çok nokta bulunmaktadır.

Miktarı ve çeşidi ile birlikte çiçek türleri de fiyatı etkilemektedir.

Mevsimler bu noktada son derece önemlidir. Sahip olduğunuz çiçekler mevsiminde mi değil mi bu durum fiyatı çok etkiler.

Çiçekler mevsim dışında kullanılırsa, ithal edilmekte bu da ekstra ücrete tabi olmaktadır. Mevsimsel olarak sipariş vermek daha çevre dostu bir yaklaşım olmaktadır.

Aralık ayındaki düğünler veya yoğun çiçek siparişi verilen özel günler için en az %10 daha fazla bütçe ayırmak gerekir.

Daha dekoratif düğün çiçekleri bol miktarda çiçek içerebilir, bu durumda maliyetleri etkiler.

Gelin Buketi Uyumu

Gelin çiçekleri koleksiyonunu her bir çiçek kombini ile mükemmel uyum sağlar. Bu nedenle düğün renklerinize uyan gelin buketi seçeneklerini kolayca bulabilirsiniz. Düğün töreninde önemli odak alanları için özel olarak tasarlanmış olan gelin buketleri çok şık ve zarif bir görünüme sahip olmaktadır.

Aynı zamanda hem gelin hem de damat ile de uyumlu bir tarz oluşturmaktadır. Tek bir düğün tarzı olmadığı gibi, tek bir düğün buketi de yoktur. Buketler, çok renkli ve asimetrikten, tek renkli ve mükemmel küresele kadar çeşitli şekillerde olmaktadır.

Fakat doğru yapıldığında, hepsi sahibinin düğün günü kıyafetlerini tamamlamaya hizmet etmektedir. Genelde gelin el çiçeği modelleri dekora ya da gelinlik ve damatlığa göre şekillenmektedir. Gelin çiçekleri tercih edilirken bu özellikler ele alınmaktadır.

Düğün Çiçekleri Tasarımı

Klasik buket tarzı olan yuvarlak buket, genelde bir kubbe şeklinde sıkıca bir araya getirilmiş bir tür çiçek veya çok benzer renk ve dokudaki çiçeklerden oluşur. Stil daha çok klasik düğünlerde, özellikle güller veya düğün çiçeği ile görülmektedir.

Romantik ya da bahçe düğünü için harika bir seçenek olan hilal tarzı bir buket, her iki tarafı da aşağı doğru kıvrılan bir hilal şeklindedir. Daha organik eğilimli bir hilal buketi, eğrinin basamaklı sarmaşıklardan ya da yapraklardan meydana gelmektedir.

Genelde kır düğünü kapsamında çok sık kullanılan bu model gelin ile harika bir uyum sağlamaktadır. Daha doğal bir gelin buketi şekli elde etmek için; çiçeklerle gevşek bir şekilde iç içe geçmiş sarmaşıklar ya da yaprak dalları kullanılmaktadır.

Genelde popüler çiçekler arasında güller, calla zambakları, bebeğin nefesi veya orkideler yer almaktadır. Taze yeşillik grupları, uzun saplı orkideler, delphinium ya da uzun saplı zambaklar da düğün gününüzde harika buketler meydana getirir. Bu tür bir gelin buketi de çok güçlü bir stil ifadesidir. Bu nedenle gelinliğinizi ve diğer aksesuarlarınızla da uyum sağlamaktadır.

En Popüler Gelin Buketleri

Düğün günü için alacağınız tören ve karşılama çiçeklerinin yanında en önemli kararlardan biri de düğün buketleri olmaktadır. En popüler buket stilleri arasında tek çiçekli tek saplı buketler ya da çok karışık çiçeklerden taşan gelin buketi modelleri bulunmaktadır. En popüler gelin buketleri;

 • Çağlayan Buket
 • Vecize Buketi
 • El Buketi
 • Yuvarlak Buket
 • Burun Buketi
 • Pomandra Buketi
 • Kompozit Buket olmaktadır.

Çoğu zaman, düğünün mevsimi, yeri ya da tarzı doğru buket seçimini belirlemede çok büyük rol oynamaktadır. Özel gününüzde en önemli şey, gelin buketinizi sevmenizdir. Bu yüzden gelinliğiniz gibi, buketiniz de kişisel bir seçim haline getirin.

Hayalinizdeki buketi tutmanıza engel olacak çok fazla görüşe de izin vermeyin. Düğün buketi stilini nasıl seçeceğiniz konusunda karar tamamen size kalmıştır. Tam olarak emin değilseniz, düğün buketi fikirleri seçeneklerini daraltmanıza yardımcı olması için profesyonel bir çiçekçiden veya çiçek tasarımcısından tavsiye alabilirsiniz.