Kapat
84 ürün bulundu.

Ofis Çiçekleri

Ofis Çiçekleri

Bazı zamanlarda evde geçirilen vakitlerden bile daha çok aktif olarak çalışılan ve kullanılan ofislerde genel dekorasyon, kişinin psikolojisi üzerinde çok önemli etkilere sahiptir. Uzun süreli vakitlerin geçtiği bu ortamı canlı ofis çiçekleri ile renklendirmek, çalışanların ruh halinden yapılan işin veremliliğine kadar pek çok konuda avantaj sağlar. Çalışma ortamlarını iyileştirmek ve canlı çiçeklerin insan üzerinde bıraktığı müthiş etkiyi deneyimlemek için Bleaves Floral sizlere çok geniş bir yelpaze sunuyor.

Yaşam alanlarınızı güzelleştirmek için taze çiçeklerden daha güzel bir seçenek yoktur. Ofiste çiçek büyütmek, masa çiçekleri eşliğinde gün içerisinde canlı çiçeklere bakarak çeşitli analizler yapmak, iş için e-postalar hazırlarken onların büyümesine eşlik etmek herkesi çalışırken daha iyi hissettirir. Çalışma ortamlarının stresini arttıran en önemli faktörler arka planda ki klavye sesleri, kişilerin konuşma fısıltıları gibi detaylardır. Ancak ofiste yetiştirebileceğiniz canlı çiçekler tüm bu seslere kulağınızı kapatmanızı ve daha sessiz huzurun hakim olduğu bir ambiyans yaratmasını sağlıyor.

Bazı yapılan araştırmalara göre ise çalışırken ofis çiçeklerinin ortamda var olan yoğun havadaki bakterilerin azalmasına yardımcı olduğu ve sağlık oranını yükselttiğini belirtiyor. Çalıştığı ortamda yeterli miktarda canlı çiçek bulunmayan personellerin, ofis çiçekleriyle daha yakın teması bulunan çalışanlara göre çok daha fazla mazeret izni kullandığı ve alerjik sorunlarla karşı karşıya kaldığı söylenebilir.

Hem çalışma alanınızın hem de mesai saatleri içerisinde ruhunuzun havasını değiştirmek için bir takım dekoratif değişikliklere başvurmak gerekebilir. Ofis ortamında ufak dokunuşlar yaparak büyük bir değişime imza atabilir, iş yerinizde çok daha verimli olabileceğinizi bizzat gözlemleyebilirsiniz. Son dönemlerde ofiste çalışırken odaklanma problemi yaşadığınızı hissettiğinizde, çalışma alanınıza renk katacak bitki ve çiçek önerilerine mutlaka göz atmalısınız. Bu çiçekler çalışırken üst düzey verimlilikte potansiyelinizi ortaya çıkarmanızı sağlarken, aynı zamanda şık görüntüleriyle göz zevkinize hitap edecek bir enerjiye sahiptir.

Ofis masa çiçeklerini iş yerinde aktif şekilde çalıştığınız ortamda kullanarak kendinize has dokunuşunu çalıştığınız ortama yansıtmak mümkündür. Ofis saksı çiçekleriyle hayal ettiğiniz doğa görüntüsünü, ferah havayı ve yüksek pozitif enerjiyi iş yerinize taşımanıza yardımcı olacak çiçek çeşitlerini sizler için sıraladık…

Bir Küçük Ağaç: Bonsai

Bonsailer iş yerinde konumlandırmak için çok uygun olan ofis çiçekleri arasında yer alıyor. İç mekân için çok uygun olan bu çiçek, genel olarak sabah güneşine ihtiyaç duyar. Bu yüzden ofis ortamında çalışma masanız güney ya da batıya doğru konumlanması halinde, çalışma masasında güzeller güzeli bonsai çiçeğine yer vermek harika bir seçim olacaktır. Ayrıca minik bir ağaç görünümüne sahip bonsai, kolay bakıma sahip olduğundan iki ya da üç günde bir sulamak yeterli olacaktır. Masanızın üzerinde küçük bir bahçe varmış gibi hissetmenizi sağlayacak olan bu bitki, çalışma masasının havasını tamamen değiştirecek çok güzel bir ofis çiçeği alternatifi olarak karşınıza çıkar.

Şans Getiren Bambu

Çalışma ortamlarına sakinleştirici ve huzur veren bir etki sunan yemyeşil bambular doğanın enerjisini yanında taşır. Bununla birlikte bambuların bulunduğu ortamında havasını temizleme özelliği, ofiste çalışırken daha rahat nefes almanızı sağlar. Bambu denildiğinde gözünüzün önüne çok uzun boylu bitkiler gelmesine hiç gerek yoktur. Çalışma masasına uygun ideal boy aralıklarındaki bambu bitkisini rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Bakımı son derece kolay olan bambu, yoğun çalışma hayatı olanlar için çok uygun bir seçimdir. Ayrıca bambu bitkisinin sevenlerine şans getiren bir özelliği olduğu da göz ardı edilmemelidir. Belki de çok zor geçen bir iş gününü masanızı tüm görkemiyle güzelleştiren bir bambu sayesinde daha kolay atlatmak mümkün olabilir.

Bakımı Kolay Sukulentler

Sukulentler son yılların en çok rağbet gören çiçekleri arasında yer alıyor. Favori bitki haline gelen bu güzellikler, iş yerindeki çalışma masasına şık bir dokunuş yapmak isteyenler için ilk seçenek oluyor. Birbirinden farklı sukulent çeşitlerinin ofis ortamınızın havasını tamamen değiştireceğini bilmenizde fayda vardır. Ayrıca masanıza sadece tek bir sukulent çeşidi koymak zorunda da değilsiniz. Birden fazla sukulent çeşidini geniş dekoratif bir vazo içerisinde kendinize has bir minik bahçe kurabilirsiniz. Kendi bahçenizi oluşturduğunuz ofis ortamında çalışmanın çok daha keyifli olacağını unutmamalısınız.

Klasik Saksı Çiçeği Paşa Kılıcı

Çalışma masasına ve günün çok büyük bir zaman dilimini geçirdiği ofis ortamını aydınlık göstermek isteyenler için paşa kılıcı çiçeği olmazsa olmazdır. Çok kolay ve az bakıma ihtiyaç duyan bu bitki, benekli ve parlak yapraklarıyla çalışma ortamınıza ferahlığı beraberinde getirecektir. Eğer çalışma prensibiniz çok değil verimli çalışmak üzerine kuruluysa, sadece üç haftada bir kere sulamaya ihtiyaç duyan ve direkt olmadığı sürece her türlü ışığa karşı direnç gösteren paşa kılıcı tam size göre bir ofis çiçeği seçimi olacaktır.

Ofiste Zerafetin Adı: Orkide

Ofis ortamında sadece yeşil bitkiler ve yeşilin tonları değil de daha çok renkli çiçeklerin cümbüşü olsun istiyorsanız, canlı renk tonlarıyla orkideler doğru bir tercih olacaktır. Ayrıca orkideler yana doğru değil üst tarafa doğru boy atan çiçekler olduğundan, dar alanın hâkim olduğu ofislerde bile rahatlıkla kullanılabilir. Doğrudan güneş ışığı görmek istemeyen orkidelere çalışma masasında yer verebilirsiniz. Yaklaşık iki haftada bir kere sulamaya ihtiyacı olan orkidelerin bakımı çok zor olmasa bile, diğer çiçeklerden farklı olarak toprak bakımına dikkat etmenizde fayda vardır. Çalışma masasını orkidenin asil duruşu ile güzelleştirmeden önce orkide bakımı hakkında bilgi sahibi olmak önemlidir.

Aloe Vera Güzelliği

Çok fazla güneşe ihtiyaç duymayan ofis bitkilerinin başında gelen aloe vera çiçeği, canlı yeşil yaprakları sayesinde bulunduğu ortamın enerjisini hemen yükseltebilir. Bu şık ofis bitkisi ilk gün ki canlılığını korumak için güneş ışığına ihtiyaç duyabilir. Aloe veranın kaktüs çeşidini tercih edenler, bu bitkiyi gün içerisinde en az bir saat güneş gören bir alanda tutması gerektiğini unutmamalıdır. Aloe vera bitkisi için toprağının hafif nemli olması yeterlidir. Sulama rutinini buna göre düzenleyerek ofis bitkisinin ömrünü uzatabilirsiniz.

Olmazsa Olmaz Ofis Çiçeği: Kaktüs

Ofis çiçeği denildiğinde ilk akla gelen alternatif olan kaktüsler, farklı görünümü ile bulunduğu ortamın havasını birdenbire değiştirebilir. Dikenli yapısı, rengârenk çiçekleri ve kolay bakımı ile kaktüs herkes tarafından sevilen bir bitkidir. Ofis bitkisi olarak iş yerine konumlandırılan kaktüslerin bilgisayar, modem gibi elektronik cihazların radyasyonunu emdiği ifade edilir. Bu sayede iş yerinde çalışan personeller için çok daha sağlıklı bir çalışma ortamı oluşturulmuş olur. Gün ışığını çok seven kaktüslere doğru zaman aralıklarında su verildiği takdirde, uzun süre boyunca ofis bitkisinin canlılığını koruduğunu görebilirsiniz.

Sadeliğin Temsilcisi Barış Çiçeği

Bir diğer ismi yelken çiçeği olarak da bilinen barış çiçeği, sade ve şık görüntüsü ile ofise hoş bir ambiyans katar. Parlak olan yeşil yaprakları arasında süzülen beyaz çiçekleri, ofis ortamında çalışan tüm kişilerin ilgisini üzerine çekmek için yeterlidir. Doğrudan güneş ışığı almaktan pek hoşlanmayan barış çiçeği, aydınlık ortamlarda bakılmak için son derece uygundur. Nemi oldukça seven barış çiçeği için toprağın kuru olmaması çok önemlidir. Zaman zaman barış çiçeğinin yapraklarını da su ile nemlendirmek gerekir. Doğru şartlarda bakıldığında ofis ve masa çiçeklerinin gözdesi olan barış çiçeği beklediğiniz güzel ve otantik ofis ortamına kavuşmanızı sağlar.

Mis Kokulu Yasemin Çiçeği

Mis kokusu akıllarda kalıcı olan yasemin çiçeği, zeytin ailesinin bir üyesidir. Baş döndüren güzelliği ve etkileyici kokusu ofiste yer alan tüm çalışanları etkilemek için yeterlidir. Ayrıca çalışırken motivasyonu artırarak çalışma performansının da artmasına neden olur. Yasemin çiçeği, toprağı 2 cm kadar kuruduğu zaman sulanmalıdır. Güneşi çok seven yasemin çiçeğini ofisinizde cam önüne koyabileceğiniz gibi masa üstünde konumlandırıp her an yanınızda tutabilirsiniz.

Dokunmanın Mucizesi Fesleğen

Dokunulduğu zaman etkileyici kokusunu ortaya çıkaran fesleğen, sakinleştirici özelliğinden dolayı ofis ortamında oluşan stresin en az seviyeye inmesini sağlar. Ayrıca tüketildiğinde de ağız içerisinde oluşan yaraları yok ettiği bilinir. Doğal bir sivrisinek ilacı olan fesleğen, çalışma performansını azaltan sivrisineklerin uzaklaşmasını sağlar. Bu güzel ofis çiçeğini ele temas edildiği takdirde avuç içinde bıraktığı hoş kokuyu, tüm stresli, anlarda deneyimleyerek rahatlamak mümkündür.

Motivasyonu Arttıran Para Çiçeği

Para çiçeği, özellikle de görüntüsü itibariyle pek çok kişi tarafından sevilen bir bitkidir. Manevi değerinin yüksek olması da ofiste tercih edilmesi için önemli sebeplerden biridir. Bakımı son derece kolay olan para çiçeğinin hangi ortamda yer alıyorsa o alana bolluk ve bereket getirdiğine inanılır. Bu sebeple ismi para çiçeği olmuştur. Yeni yapraklar açması, yapraklarının çok geniş olması gibi gelişmeler ofis ortamına bolluk ve bereket getirdiği ve bu manevi duyguları temsil ettiğini anlamına gelir. Para çiçeğinin bakımı ne kadar iyi olursa, çiçeğin gelişimi de o kadar hızlı ve sağlıklı bir şekilde ilerleme gösterir. Hatta bolluk ve berekete de o kadar hızlı kavuşacağına dair inanışlar mevcuttur.

Ofis Ortamına İyi Gelen Çiçek Çeşitleri Bleaves Floral’da

Çalışma ortamı da aslında kişi için bir yaşam alanı görevi görür. Günün büyük bir kısmını geçirdiğiniz ofis ortamında daha keyifli anlar yaşamak ve heyecanınızı korumak istiyorsanız sizde ofis çiçeklerinden yardım alabilirsiniz. Unun için ofis çiçekleri temin eden firma kalitesinden emin olmanız çok önemlidir. Aksi takdirde severek ve büyük bir keyifle satın aldığınız ofis çiçeğinin kısa süre içerisinde ilk gün ki canlılığını kaybettiğini görebilirsiniz.

Bleaves Floral, bu anlamda aradığınız üst düzey kalite standartlarına sahip çiçek seçeneklerini sizlere büyük bir özenle sunan profesyonel bir firmadır. Uzun yıllara dayanan çalışma tecrübesi ve çiçeklerin insan ruhuna iyi gelen yönünü keşfeden firmamız için öncelikli olan daima müşteri memnuniyetini kazanmaktır. Dolayısıyla web sitemizde yer alan birbirinden farklı ve her zevke hitap eden canlı çiçekleri yaşam alanlarınıza renk katmanız için sizlere sunuyoruz.

Bleaves Floral kalitesinde satın aldığınız tüm çiçek modelleri bütçeye uygun cazip fiyat aralıklarında sizlere sunulmaktadır. Kendiniz için ya da sevdiklerinize özel günlerde canlı bir çiçeğin enerjisini sunarak ince ruhunuzu ortaya koymak istediğinizde firmamız geniş ürün portföyü ile yanınızdadır. Çalışma prensibi ve nitelikli çiçek modelleriyle rakiplerinden bir adım önce olmayı başaran Bleaves Floral, uzman kadrosuyla sizlerin beklentilerini karşılamak üzere çalışmaya ve bu bağlamda gelişmeye, büyümeye devam ediyor. 

Sevdiklerinize çiçek hediye etmek istediğiniz zamanlarda, çiçeklerin ifade ettiği anlamlar hakkında gerekli bilgi birikimine sahip değilseniz çalışma arkadaşlarımız bu konuda size yardımcı olacaktır. Canlı saksı çiçeklerinin bulunduğu ortama yaydığı ambiyansı Bleaves Floral farkıyla deneyimlemek için hemen web sitemize göz atabilir, birbirinden şık ve uzun ömürlü çiçeklere tek tıkla sahip olabilirsiniz. Bleaves Floral, çiçeklerin dünyasını en iyi keşfeden marka olarak iz bırakmaya devam ediyor.