Kapat
36 ürün bulundu.

Salon Çiçekleri

Salon Çiçekleri

Yaşam alanlarında şık bir iz bırakmak için güzel salon çiçeklerinin öne çıkan estetik özelliklerini kullanabilir ve bulunduğu ortama enerji veren bu bitki türlerinin avantajlı yönlerinden faydalanabilirsiniz. Görsel anlamda tatmin edici bir estetik dokunuşu bulunan bu bitki çeşitleri, aynı zamanda evin havasını her an temiz tutmak konusunda yardımcı olur. Yaratıcı ve kişinin zevkini yansıtan bir dekorasyonla birleştirildiğinde salon çiçekleri bir bahçe terapisi görevi görerek hem evlerde hem ofis ortamında negatif enerjileri pozitif enerjiye çevirerek beklentilerinizi karşılar.

Yaşam alanlarınıza kendinize has bir dokunuş katmak ve dört duvar arasını mis kokulu salon bitkisi çeşitlerini kullanarak botanik bir bahçeye çevirmek istemez misiniz? Ev ve işyerlerinin en güzel köşesine konumlandırılarak bir huzur ortamı oluşturan ve dekorasyon sıcaklığını net bir şekilde ifade eden salon çiçeklerini sizler için sıraladık. Bu güzel çiçekler arasında yer alan birbirinden farklı salon bitkilerini kolay bir şekilde seçilebilir ve Bleaves Floral farkıyla tek tıkla satın alabilirsiniz.

Aloe Vera Bitkisi

Aloe vera denildiğinde ilk akla gelen bu bitkinin yapraklarında taşıdığı sulu öz sayesinde yüzyıllardan beri şifa niyetine kullanılması gelir. Güzellik ve sağlık söz konusu olduğunda çok önemli faydaları olan bu salon çiçeği her farklı koşula rahat uyum sağlayabildiği için ofislerde ve evlerde çok sık bir şekilde tercih edilir. Aloe vera bitkisi sağlıklı bir gelişim sürmesi için yaklaşık 21-26 derece aralıklara ihtiyaç duyarken direkt olarak güneş ışığına ihtiyaç duymaması ile bilinir. Nemli bir sulama sistemi ile düzenli şekilde bakımı yapılması gereken aloe vera bitkisi, hava alabilen bir toprağa sahip olduğunda görenleri kendine hayran bırakacak bir güzelliğe sahip olabilir. Aloe vera yetiştirirken üst düzey bir verim alabilmek ve salon çiçeği olarak yaşam alanlarınıza renk katmak için yapraklarının içinde yer alan jeli düzenli olarak çekebilir ve günlük olarak yapılması gereken bakımlarını saf ve doğal bir şekilde gerçekleştirmeniz gerekir.

Para Ağacı

Büyük yapraklı salon çiçekleri arasında yer alan ve yeşim bitkisi olarak da ismi yaygın şekilde kullanılan para ağacı, parlak oval şekillerde yaprakları ve sahip olduğu kalın gövdesi ile görenlerin dikkatini çeker. Özellikle ev ve ofis ortamına daha çok tropikal bir hava katmak isteyen çiçek severler için para ağacı son derece uygun bir seçimdir. Bazı zamanlarda bonsai bitkisi ile karıştırılan para ağacı, günde birkaç saat olmak üzere gün ışığına ihtiyaç duyar. Verimli şekilde yetişebilmesi ve güzelliğini sergileyebilmek için para ağacının yüksek geçirgenlik bir toprağa sahip olması önerilir. Bu salon bitkisinin toprağında bulunan nem seviyesi düştükçe sulamak faydalı olacaktır. Gerekli şartlar uygulanarak rutin bakımı yapılan para ağacından beklenen tatmin edici gelişimi elde etmek mümkün olacaktır.

Kurdele Çiçeği

Estetik güzelliği ile salon bitki türlerinden en fazla dikkat çeken bir diğer seçenek ise kurdele çiçeğidir. Bu bitki günümüzde bohem dekorasyonun artış göstermesinden kaynaklı artık sadece yer saksılarında değil, tavan saksılarının da olmazsa olmazı olarak tercih edilir. Çok uzun yıllardan beri iç mekân süsleme söz konusu olduğunda rağbet gören kurdele bitkisinin Güneş Afrika kökenli olmasından kaynaklı ilkbahar ve yaz mevsimlerinde çok daha fazla suya ihtiyacı vardır. Kılıca benzeyen sivri ve uzun uçlu yapraklarının olması, modern ve bohem tarz karışımı salon dekorasyonu yapmak isteyen kişilerin hayal ettiği görüntüyü sunar. Bu bitki doğru şartlar altında bakıldığında yaklaşık 60 cm’ye kadar uzayarak göz doldurabilir.

Yelken Çiçeği

Bir diğer ismi barış çiçeği olarak da bilinen yeken çiçeği, botanik bir bahçe yaratarak yaşam alanlarına renk katmak isteyen kişilerin ev ve ofis ortamında en sık kullanıldığı bitki çeşidi olarak dikkat çeker. Çok devasa bir görüntüsü olmasa da dikkat çeken bir görüntüye sahip olan yelken çiçeği nemli toprak ve gün ışığı koşulları altında bakıldığında en verimli haliyle göz doldurur. Parlak ve güzel yapraklara sahip olması, bu bitkinin dikkatleri üzerine çekmesi için çoğu zaman yeterlidir. Ancak bu bitki yanlış sulandığında ya da çok fazla gün ışığına maruz bırakıldığında güzelliğini kaybedebilme olasılığı bulunduğundan bu hassasiyeti göz önünde bulundurarak yetiştirmekte fayda vardır.

Orkide Çiçeği

Her salon çiçeği devasa boyutlarda olmak zorundadır diye bir kural olmadığından, evde ya da ofiste enerjiyi yükseltmek için kullanılabilecek en estetik çiçek seçeneklerinin başında orkide gelir. Orkidenin bu bitki türleri arasından zahmetli bakım süreci ve meşakkatli bir büyüme serüvenine sahip olduğu söylenebilir. Çoğunlukla aydınlık ortamlarda kendini daha iyi gösterebilen orkide, akşam ve sabah güneşini direkt olarak alabilen bir pencerenin önünde konumlandırıldığında bütün güzelliğini sergilemekten çekinmez. Orkide bitkisi ihtiyaç duyduğu her detayı yaprakları aracılığıyla gösterir. Koyu yeşil tonlarında olan yumuşak orkide yaprakları bitkinin yeterli oranda güneş ışığı olmadığına işaret eder. Ayrıca kızarmış ya da sararmış yapraklarının olması, orkidenin gereğinden fazla güneşe maruz kaldığının bir göstergesidir. Bambu orkidesi, mini orkide, maymun orkidesi gibi birbirinden çeşitli türleri olan orkide bitkisinin sarı mor, pembe ve beyaz renkleri iç mekânda hayal ettiğiniz doğa ortamının güzelliğini yaşamanızı sağlar.

Şans Bambusu

Salon bitkisi denildiğinde ilk akla gelen her zaman şans bambusu olmuştur. Salon dekorasyonuna doğal bir dokunuş yapmak için bitkilere göz attığınızda şans bambusunun çok doğru bir tercih olduğunu gözlemleyebilirsiniz. Batı Afrika kökenli olan şans bambusu bitkisi, saksıda toprak içerisinde yetişmekten daha çok suda yetişmeyi tercih eden bir bitki türüdür. Bu yüzden yaşam alanlarında şans bambusuna yer vermek için daha özel saksılar tercih etmekte fayda vardır. Ofis ve ev ortamında kullanıldığında kişilere şans kazandırdığına inanılan bu bitkinin estetik bir görüntüye sahip olabilmesi için genel olarak cam vazo içerisinde suda yetiştirilmesi uygun olur. İnce, uzun ve kavisli yapraklarıyla beklentileri karşılayan güzelliğe sahip şans bambusu aynı zamanda çok fazla güneşe ihtiyaç duymayan bitkiler listesinin de başında gelir.

Paşa Kılıcı

Paşa kılıcı bitkisi, bakımı en kolay ve zahmetsiz olan salon çiçeklerinin başında yer alır. Düz ve uzun yaprakları sayesinde daha çok karakteristik olarak dikkatleri üzerine toplayan paşa kılıcı, bazı kaynaklara göre yılan bitkisi şeklinde de tanımlanabilir. Az ve çok güneş ışığına karşı yüksek toleransı bulunan bu bitkinin havada bulunan toksinleri yok etme özelliğinin bulunması kullanıcıların beğenisini kazanan bir özelliktir. Paşa kılıcını iç mekânda kullanmadan önce dikkat edilmesi tavsiye edilen en önemli nokta, evcil hayvanlar açısından bazı dönemlerde zehirleyici etki yaratabilmesidir. Bu nedenle evde ya da ofiste kedi, köpek gibi evcil hayvan besleniyorsa, salon çiçeği olarak paşa kılıcını tercih etmeden önce iyice düşünmekte fayda vardır.

Birbirinden Gösterişli Salon Çiçekleri Bleaves Floral’da

Salon bitkisi doğru şartlar altında bakıldığında yaşam alanlarına renk katmakla kalmayıp ortamın tüm enerjisini yükseltmeyi sağlayan bir anahtar haline gelebilir. Bu yüzden gerekli şartları sağladıktan sonra zevkinize uygun salon bitkisini tercih ederek iç mekan dekorasyonuna canlı bitkilerin karşı konulması mümkün olmayan gösterişli güzelliğini dahil edebilirsiniz. Bunun için dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri ise firma seçimidir. Her ne kadar tercih edilen bitkinin teknik özelliklerini bilerek ona uygun ortam oluşturulsa bile, nitelikli olmayan firmalardan salon çiçeği satın almak kısa süre içerisinde beklentilerini karşılamayan sorunlarla karşı karşıya kalmasına neden olacaktır.

Farklı fiyat aralıklarında çiçek çeşidi Bleaves Floral da sizleri bekliyor. Bu anlamda Bleaves Floral birbirinden çeşitli salon bitkisi modelleriyle her yaşam alanına uygun çiçeği bulabilmenizi sağlayan geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Yaşam alanlarınıza kendinize has bir dokunuş yaparak imza atmak istediğinize salon bitkilerinin eşsiz güzelliğinden Bleaves Floral farkıyla faydalanabilirsiniz. Kullanıcı memnuniyetini ön planda tutarak taze bitkilere sahip olmanızı sağlayan Bleaves Floral alanında en iyisi olarak nitelikli hizmetin bitkiler konusunda tek adresi olmaya devam ediyor.