Kapat
9 ürün bulundu.

Saksı Çiçekleri

Saksı Çiçekleri

Evinizde ya da bahçenizde herhangi bir alana renk ve doku eklemenizi sağlayan en kaliteli saksı bitkileri için, Bleaves Floral ihtiyacınız olan her çeşide sahiptir. Her türlü bahçeyi veya dış alanı anında yeşile dönüştürecek ürünlerden yararlanma olanağı sağlayan çok farklı seçenekler arasından seçim yapabilirsiniz. Bu kapsamda büyük ya da küçük saksı bitkilerini kolayca satın alabilirsiniz. Aynı zamanda çiçekleri ile sevdiklerinize de rahatlıkla hediye edebilirsiniz.

Bir saksı bitkisinin herhangi bir bahçeye ne kadar neşe ve zarafet getirebileceğini satın aldığınız zaman anlarsınız. Teras veya balkon gibi kompakt alanlara renk katmak için idealdirler. Aynı zamanda saksı çiçeklerine sahip olan kişiler balkonlarında harika vakit geçirmektedir.

Saksı çiçekleri, ön kapıların dışına yerleştirmek için de mükemmeldir. Bunun yanında diğer bahçe ağaçlarını veya bitkilerini geliştirmek için bordürlere eklenebilir. Ayrıca, bahçenizin tasarımına ve bitişine uyan bir görünüm yaratmayı mümkün kılan çeşitli saksılarla birlikte gelmektedir.

Bahçenize saksı ortancaları ve diğer rengarenk çiçeklerle taze bir renk patlaması vermek kolaydır. Genelde, kış aylarında Bleaves Floral seçenekleri olarak satın aldığınız saksı çiçekleri bahçenize hayat verecektir.

Saksı Çiçekleri Özellikleri

Çiçeklerle ev ortamında, bahçede ya da balkonda hayatımıza anında renk, koku ve güzellik katmanın harika bir yoludur. Bu durumda çiçekleri herhangi bir manzaranın bir parçası haline getirmektedir. Ev ortamına; terasta, sundurmada veya balkonda ayrı bir doğal hava katmaktadır.

Genelde tüm saksı bitkileri çiçekler yaşam alanlarının yıldızıdır. Ancak bazı bitkiler, belirli koşullarda biraz daha parlar. Belki bol çiçekleri, renkli yaprakları veya zarif uzun sapları vardır. Belki de tüm yaz boyunca iyi görüneceğine güvenebileceğiniz dayanıklı bitkilerdir.

Ev ortamında yer vereceğin saksı çiçekleri 4 mevsim güzelliğinden hiçbir şey kaybetmemektedir. Bu konuda krizantem ve kasımpatı saksı çiçekleri kış aylarında çok ayrı bir güzelliğe bürünmekte ve dekorasyonunu renklendirmektedir.

Bununla birlikte, orkide, küpe çiçeği, yılbaşı çiçeği gibi başka saksı çiçekleri de bu ideal koşullara sahip olduğu zaman dört mevsim varlığını sürdürmektedir. Çeşidi ne olursa olsun, satın alacağınız bütün seçenekler Bleaves Floral ürün portföyünde mevcuttur.

Saksı Çiçekleri Siparişi

Kendinize ya da sevdiklerinize hediye edeceğiniz saksı bitkileri, bahçenizde veya dış mekan alanınızda mükemmel bir görünüş sağlayacaktır. Bu kapsamda Bleaves Floral ürün yelpazemize göz attığınız zaman, tüm şekil ve boyutlarda bitkiler satın alabilirsiniz. Bakımı kolay küçük bitkiler, dekoratif ve süs seçenekleri ile stoklarda yer almaktadır.

Muhteşem bitki yelpazesi kapınıza kadar teslim edilerek evinize veya ticari mülkünüze doku, stil ve çekicilik katmanıza olanak tanımaktadır. Aynı gün teslimat sağlanmakta ve özel günler için çok anlamlı bir seçenek olmaktadır.

Genel olarak sipariş verme ya da satın alma işlemleri çok hızlı ve memnun edici şekilde gerçekleşmektedir. Sipariş sonrasında saksı çiçek bakımı devreye girmektedir.

Saksı Bitkisi Bakımı

Günümüzde tercih edilen saksı çiçekleri son derece öz veri gerektiren bakım aşamalarına ihtiyaç duymaktadır. Aslında saksı çiçeklerinin bakımını yaparken çok fazla zorluk çekmezsiniz. Sıcak aylarda kuruyabilecekleri için sulamaya ihtiyaç duyacaklardır ve bahar aylarında onları gübre ile beslemek onların gelişmesine yardımcı olmaktadır.

Ölü yapraklar ve dalların çıkarılması gerekecek, malç ise nemi tutmaya yardımcı olunacak ve bunların tümü onlara uzun ömürlü dayanma şansı verecektir. Genel olarak, saksı çiçeği bakımı çok fazla emek gerektirmese de dikkat edilmesi gereken çok önemli bir durum olmaktadır. Çoğu çeşidin yapraklarına kırmızı gibi başka renkler karışmış olsa da, onları yıldız yapan gümüştür.

Bu hassas çok yıllık bitkileri doğrudan güneş ışığından uzak tutun, aksi takdirde yapraklar kavrulur. Çoğunlukla saksı çiçeği türüne göre bazı bakım süreçlerine sahip olmaktadır. Bu konuda bitkinin çiçek açmasını ve güçlenmesini sağlamak için tam güneşe ihtiyacınız vardır. Ve birkaç haftada bir, yan dalları ve daha fazla çiçeği canlandırmak için birkaç dal kesmek de daha verimli olacaktır.

Ne sıklıkta sulama yapacağınızı belirlemek için toprak nemini günlük olarak kontrol etmek çok büyük fayda sağlamaktadır. Bu konuda tüm satın alma işlemlerinde bitkilerin bakım ve kontrolü Bleaves Floral tarafından detaylı bir şekilde aktarılmaktadır.

Saksı Çiçekleri Çeşitleri Nelerdir?

Salon Palmiyesi küçük bir saksıda yetişen mükemmel bir saksı bitkisi olmaktadır. Çok uzama eğiliminde olan bitki aynı zamanda saklayabilir özelliktedir. Gelecek yıl için saklamak üzere ev içine taşıyabilirsiniz. Biraz ışığa ihtiyacı olacaktır, yoksa yapraklarını kaybedebilir, ancak bahar geldiğinde onu dışarıya koymalısınız. Bu şekilde yeni filizler çıkacaktır.

Yasemin saksı bitkisi hem rengi ile hem de sepete asılabilme özelliği ile idealdir. Ve tek bir bitki, küçük bir kabı kaplayabilir.

Sardunya tüm yaz boyunca daha büyük ve daha iyi büyür ve kaplar için ekonomik seçimlerdir çünkü sadece birkaç rizom bile büyük bir etki yaratabilir. Sardunya Ön sundurma kapları için bir klasik olan neşeli bitkiler olarak, ilkbahardan yaza kadar çiçek açacaktır.

Çok fazla tercih edilen saksı çiçekleri arasında yer alan menekşeler; ister beyaz, ister pembe veya maviyi tercih edin, harika bir görünüşe sahip olmaktadır. Kuraklık ve ısıya dayanıklılık, sulamayı çok dikkatli bir şekilde yapmanızda fayda vardır. Çok özel ve estetik görüntüye sahip çiçek türüdür.

Begonya saksı çiçekleri sarkan balkon saksı çiçeği çeşitleri arasındadır. Gümüş yapraklı bir begonya, gölgeli bir köşeyi canlandırmak için harika bir seçimdir. Bunun yanında hercai menekşe, fuşya ve zinnia gibi çiçekler de balkonları renklendirmek için satın alınmaktadır.

Çok fazla tercih edilen saksı çiçekleri arasında yer alan petunyalar saksının kenarı boyunca sıralanırken, bazıları biraz daha diktir, bu nedenle, satın alırken boyut ve yükseklik konusunda dikkatli olunmalıdır. Genelde Bleaves Floral tüm seçenekleri en uygun fiyatlar ile satışa sunmaktadır.

Saksı Bitkileri Seçimi

Dış mekan saksı bitkileri, topraktaki benzerlerinden ötürü daha fazla suya ihtiyaç duyacağından, konum konusunda uygun bitkinin seçilmesi gerekmektedir. Uzak noktalar için kuraklığa dayanıklı bitkiler seçilmelidir. Ev renkleriyle uyumlu bir saksı bitkisi seçin ve saksının da dekora uyum sağlamsına özen gösterin.

Görsel ilgiyi artırmak için farklı dokuları, şekilleri ve renkleri de karıştırabilirsiniz. Örneğin, çok çeşitli çiçek ve yaprak şekilleri seçebilirsiniz. Bazıları yuvarlak, bazıları trompet şeklinde, bazıları fistolu olarak karşınıza çıkmaktadır.

Çeşitli şekil, boyut ve tamamlayıcı stillerdeki kapları da tercih edebilirsiniz. Basit bir saksı seçerek bir bitkinin kendine özgü yapraklarına da dikkat çekebilirsiniz. Bu süreçte Bleaves Floral ürün seçenekleri çok fazla yardımcı olacaktır. İstediğiniz saksı çiçeğini kolayca sipariş edebilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Yeşil Saksı Çiçekleri

Genelde deve tabanı, benjamin, barış çiçeği, schefflera ve salon palmiyesi bitkiler ev ortamında çok fazla tercih edilen saksı bitkileri arasında yer almaktadır. Bunların yanında farklı özellik ya da boyutlara sahip olan tilki kuyruğu, alacalı, salon sarmaşığı, Japon çınarı ve para ağacı gibi çok farklı seçenekler de yer almaktadır.

Bu yeşil yapraklı saksı çiçekleri salon dekorasyonlarına uyum sağlayan en önemli bitki grubu arasında yer almaktadır. Modern ya da klasik salon dekorasyonlarında çok önemli noktalarından birisi de alana doğallık katmak adına kullanılan saksı bitkileri olmaktadır. Saksının türü de alanda hakim olan dekorasyonun stiline uygun bir şekilde seçilebilir. Tüm bu süreçlerde Bleaves Floral en uygun seçenekleri sunmaktadır.