Kapat
183 ürün bulundu.

Özür Dileme Çiçekleri

Özür Dileme Çiçekleri

Bazı zamanlarda sevdiklerinize aranızdaki yaşayan bazı olaylar, kırgınlıkla sonuçlanabildiğinden özür dileme çiçekleri en güzel kurtarıcı haline gelebilir. Haksız olduğunuzu düşündüğünüz bu sorunları ortadan kaldırmak ve aranızdaki tüm buzları eritmek için özür dileme çiçeği aranjmanlarına başvurabilirsiniz. Kendimizi affettirmek ve aranızdaki ilişkiyi eskisinden bile daha güçlü hale getirmek için Bleaves Floral’ın rengârenk çiçekleriyle hoş bir jeste imza atabilirsiniz.

Sevdiğiniz biriyle problem yaşadığınızda, hatayı telafi etmek ve özür dilemek için sade bir cümle kurmak yetersiz kalabilir. Aranızdaki ilişkinin geçmişine göre bu özrü bir kişiye özel hediye ile taçlandırmak isteyebilirsiniz. Bazı hediyeler ise her zevke uygun zarif duruşu ile ilgi çekmek için birebirdir. Mis kokulu farklı çiçeklerin yaydığı pozitif enerji ve bulunduğu ortama renk katan görüntüsüyle dilediğiniz özrü daha etkili kılabilirsiniz.

Birbirinden çeşitli renk ve kokusuyla özür dileme çiçeği olarak değerlendirebileceğiniz alternatif çiçekler, her mevsim rahat bir şekilde ulaşılabilir olmasından kaynaklı dilediğiniz özrün derinliğini arttırır. İçinde bulunduğunuz mevsim koşulları, özür dileyeceğiniz kişinin zevkleri göz önünde bulundurulduğunda harika renkli çiçek buketi çeşitleriyle özür dilemenin Bleaves Floral’la tam zamanıdır.

Hassas duyguları ifade etmek için kullanılabilen çiçekler zor zamanları tatlıya bağlamak ve ince düşünce yapınızı ortaya koymak konusunda her zaman ilk sırada yer alan hediye türüdür. İstemeden de olsa bazen sevdiklerimizi kırdığımız zamanlar her daim vardır. Onların kalbini tekrar kazanmak ve yapılan hatayı telafi etmek için de çiçekler en güzel kurtarıcıdır. Hassas kalbi olan bir sevdiğinizi incittiğinizde, aslında o kişinin sizin düşündüğünüzden bile daha narin bir yapısı olduğunu fark edebilirsiniz. Ancak doğanın zarif ve asil çiçeklerinin yumuşatmayacağı kalp, iyileştiremeyeceği hiçbir kırgınlık yoktur.

Bu konuda sevdiğiniz ve istemeden kalbini kırdığınız kişinin hangi çiçeklerden hoşlandığını bilmek ve ona göre harekete geçmek çiçek seçimi konusunda risk almadan özür dileme fırsatı sunar. Dolayısıyla her çiçeğin insan üzerinde yarattığı etki ve anlamın farklı olduğu düşünüldüğünde, çiçeklerin bu eşsiz dokunuşunu kalbini kırdığınız sevdikleriniz üzerinde avantaja çevirmek için çiçekler arasında sıkı bir değerlendirme yapmanız gerekir. Özür dileme konusunda binbir çiçek çeşidi arasında daha farklı etki yaratma gücü bulunan çiçek modellerini aranızdaki tüm buzları eritebilmek adına sizler için sıraladık…

Kır Çiçekleri

Doğallıktan hoşlanan ve sadeliği hayatının her alanında aktif şekilde kullanan kişilerin en sevdiği çiçekler olan kır çiçekleri, gösterişten hoşlanmayanlar için her zaman ilk tercih edilen çiçek olmuştur. Rengârenk ve mis kokulu kır çiçekleri, yüksek enerjisi ile sevdiğiniz ve kalbini kırdığınız kişinin kapılarının size sonuna kadar aralanmasını sağlayacaktır.

Karanfiller

Birine karanfil gönderirken yanlış anlaşılma gibi bir durumun söz konusu olmayacağını bilmek çok büyük bir konfordur. Sadece arkadaş olarak gördüğünüz birinden özür dilemek istediğinizde ona kırmızı karanfiller göndermenizde hiçbir sakınca yoktur. Bir yanlış anlaşılma olmadığı gibi karşınızdaki kişinin yumuşadığını görmeniz muhtemeldir. Aynı durum kırmızı güller için pek geçerli olmayabilir ancak kırmızı karanfiller herkese rahatlıkla verebileceğiniz güzelliğe sahip çiçekler olarak karşınıza çıkar.

Zambaklar

Gururun temsilci çiçeği hangisi diye sorulduğunda ilk akla gelen çiçek zambaktır. Bu çiçekler canlı yeşil yaprakları beyaz büyük çiçekleriyle görsel güzelliğe imza atarken aynı zamanda baş döndüren bir koku yayarak dikkatleri üzerine toplar. Karşınızdaki kişi kalbini geri kazanmanın zor olduğu biri ise onun kalbini geri kazanmanızı sağlayacak olan çiçek zambaktan başkası değildir.

Laleler

Bazen değer verdiğiniz insanlarla yollarınız ayrı düşse bile, kalbin bir yerinde onlara her zaman yer vermeye devam edebilirsiniz. Onlara bu hisleri ifade etmenin çiçekler arasındaki en güzel temsilcisi ise laleler olmuştur. Bir buket beyaz ya da pembe lale kullanarak hisleriniz hala ilk günkü sıcaklığını koruduğunu yansıtabilirsiniz. Yani aslında derinden özür dilemenin çiçeği de lalelerdir. Büyük vedaları geride bırakmak için güzel bir tercih olabilen rengârenk laleler, ufak kırgınlıkların en kısa sürede yok olması konusunda da son derece başarılıdır.

Güller

Kalbini incittiğiniz ve yeniden kazanmak istediğiniz kişinin sizin sayenizde mutlu olması bazen bir gül buketinde saklı olabilir. Renk çeşitliliğinin çok fazla olmasından kaynaklı çiçek hediye etmek söz konusu olduğunda ilk sırada güller yer alır. Sizde kalbini kırdığınız sevdiğinizi yumuşatmak istediğinizde, kişinin zevklerini göz önünde bulundurarak en sevdiği renkte gülleri ona hediye edebilirsiniz.

Barış Çiçeği

Çiçek buketinden hoşlanmayanların çok sık rağbet ettiği bir saksı çiçeği olarak karşınıza çıkan barış çiçeği, hemen her ortamla uyum içinde olabilen, şık çiçek açan ve bakımı son derece basit olan bir iç mekân çiçeğidir. Anlamı ise isminden aldığı barışı ifade eder. Kırılan tüm kalpleri hemen onarabilmek konusunda üstün başarıya sahip olan barış çiçeği, sevgimiz her zaman bu çiçek kadar uzun ömürlü olsun ve hiçbir zaman solmasın mesajını karşı tarafa iletmek konusunda da son derece başarılıdır.

Orkide

Kalbini kırdığınız kişinin gönlünü almak için birbirinden çeşitli yollara başvurmak istiyor olabilirsiniz. Klasik bir özür dilemenin yanı sıra düşünceli yapınızı ön plana çıkarmak için mis kokulu çiçeklerle affedilme ihtimalinizi arttırabilirsiniz. Orkide asaletin, şıklığın ve duruluğun çiçekler arasında ilk temsilci çiçeğidir. Aynı zamanda eşsiz görünümü ve naif yapısı gittiği her yerde ilgi çekmesi için yeterlidir. Özellikle sevgiliye özür dilenmesi gerektiğinde, orkide kadar doğru bir seçim bulmak pek kolay olmayabilir. Özür dilenmesi konusunda biraz katı olan, ikili ilişkilerde daha baskın davranan ve feminen hisleri diğer insanlara göre daha ön planda olan kişilere özür dilemek için gönderebileceğini en mantıklı çiçekler pembe orkidelerdir. Bu sayede sert görünümlü kabuğu kırar ve gerçek sevgiyi hissettirecek en sert görünümlü kişilerin bile kalbini yumuşatabilirsiniz.

Papatyalar

Papatyalar saf sevginin ve masumiyetin ifadesi olarak bilinen çok zarif çiçeklerdir. Yüzyıllardan beri seviyor-sevmiyor hikâyesiyle nam salmış olan bu çiçekle birbirini uzaktan seven sevdalılar birbirine kavuşmayı beklemiştir.  Bu yapısı sayesinde her anlama ve herkese uyum sağlayabilen papatyaları sevdiğiniz birinin kalbini kırdığınızda gönlünü almak için kullanabilirsiniz. Papatyaların masumiyetinden destek aldığınızda sizi affetmeyecek kimse yoktur. Sevgilinizin kırdığınız güzel kalbini onarmak ve onu yeniden kazanmak için kalbi kadar güzel olan papatyaları ona hediye edebilirsiniz. Papatyalar yeşil dallar arasında uzanan beyaz ve asil gövdesi ile oldukça ilgi gören bir yapıya sahiptir. Kocaman bir papatya buketi hazırlayarak sevginizi ifade ederken diğer yandan sizi affetmesini talep edebilirsiniz. Saf halini ve kalbinin masumiyetini çok seviyorum demenin en güzel yolu papatyalardan geçer. Papatya, aslında bir kişiyi olduğu haliyle kabul ettiğinizi ve onu her zaman çok sevdiğinizi gösterir. Değişmene gerek yok, bazen birbirimizi kırsak bile seni her halinle kabul ediyorum demenin en ideal yolu mis kokulu papatyalardır. Bu anlamı belirttiğini yansıtan romantik bir özür notu ile kırdığınız kalbi kısa yolda onarmanız mümkün hale gelir.

Aslanağzı

Aslanağzı çiçeği, renkli ve güçlü karakterli kadınlar için sıklıkla tercih edilen bir çiçektir. Sevdiğiniz kişinin kırdığınız kalbini tamir etmek için onun kişiliği ile bağdaşan çiçeklere yönelmek çok daha doğru olacaktır. Aslanağzı bir saksı çiçeğidir ve birbirinden farklı pek çok rengi bulunur. Çiçek bakmayı ve bir canlıya hayat vermenin kişiye yaşattığı o müthiş hazzı seven kadınlar için ideal bir tercih olacaktır. Ayrıca tek saksı içerisinde birbirinden farklı aslanağzı renklerini bir arada sevgilinize sunarak ona hayal bile edemeyeceği bir renk cümbüşü yaşatabilirsiniz. Bu renklere her baktığında sizi hatırlayacak olan değer verdiğiniz o kişinin gönlünü bu sayede yeniden fetih edebilirsiniz. Sarı, pembe, turuncu, mor gibi farklı renk tercihi ile aslanağzı son derece renkli bir özür çiçeği olacaktır. Ayrıca bu çiçek yaklaşık 10 cm boy atabildiğinden, kalbini kırdığınız kişinin evinde ya da iş yerinde hoş görünüm yaratan dekoratif bir dokunuş olacaktır.

Lilyumlar

Bir sevdiğinize hata yaptığınızda ve istemeden onu kırdığınızda, bu hatayı telafi etmek için sadece kuru bir şekilde özür dilemek istemeyebilirsiniz. İçten bir özrün yanında rengârenk taze çiçekler, karşı tarafa gerçek hislerini iletmek konusunda çok daha etkili olacaktır. Aradığınız bu etkiyi yaratmak konusunda üstün başarı sergileyen lilyumlar tercihinize yanıt verecek niteliklerde özür çiçeği olarak bilinir. Bu yapısı ile hem arkadaşlarınıza hem sevgiliye özür dilemek istediğinizde tercih edebilirsiniz. Lilyumların birbirinden farklı geniş renk seçeneklerine sahip olması, özür dilemek istediğiniz kişinin zevkine uygun seçim yapmanızı kolaylaştırır. En etkili ve dikkat çeken koku hangi renk lilyum da daha yoğun diyorsanız, beyaz lilyumlar baş döndüren bir etki yaratarak kolay bir şekilde affedilmesini sağlayacaktır.

Bonsai

Gösterişli çiçeklerden hoşlanmayan bir kadın ve erkek için en doğru çiçek seçimi çoğu zaman bonsailer olmuştur. Bu güzel bitki hiçbir zaman çiçek açmasa bile, yeşil görüntüsü ile bulunduğu ortamın negatif enerjisini hemen pozitif enerjiye dönüştürebilir. Bu yüzden bonsai çiçeği gösterişten uzak daha çok sade ve zarif çiçeklerden hoşlanan kişiler için en doğru tercih olacaktır. Sevgilinizin ya da arkadaşınızın kalbini kırdığınızda, bu kalbi onarmak için her zaman çok gösterişli çiçekler hediye etmek zorunda değilsiniz. Bazı zamanlarda önemli olan sadece düşünmek ve değer vermek olduğundan, bu çiçekte sevdiğiniz kişiyi gerçek manada düşündüğünüzü en şık şekilde ispat eder. Renkli çiçekler yerine sade ve yeşilin egemen olduğu bir bitkiyi evinin en güzel köşesine konumlandıran arkadaşınız için o bitkiye sadece bakmak bile sizi hatırlatır. Dolayısıyla bonsai ince düşünceli sade kişiliklerin özür dilemek için kullandığı alternatif çiçekler arasında yer alır. Çiçek alırken sevgilinizin ya da arkadaşınızın zevklerini iyi bilmek ve onu tanımak, özür çiçeği alırken işinizi kolaylaştıran önemli bir etkendir.

Özür Dileme Çiçeği Alternatifleri Bleaves Floral’da

Çiçek hediye etmek çok uzun yıllardan bu yana asla modası geçmeyen, çok şık ve gönülçelen bir jesttir. Birbirinden farklı çiçeklerin her birinin hikâyesi ve içerisinde barındırdığı anlamın derinliği farklıdır. Hangi duruma göre çiçek hediye etmek istediğinize karar verdikten sonra, ortama uygun çiçek seçimi yaparak çok zarif bir düşünce yapınızın olduğunu ispat edebilirsiniz.

Sevdiğiniz birine ona olan hislerinizi yansıtmak için çiçeklerden faydalanmak isterken, firma seçimi konusunda da titiz davranmanız önemlidir. Aksi takdirde kalitesiz hizmet anlayışına sahip bir firma yüzünden sevdiklerinize karşı mahcup olabilirsiniz. Bleaves Floral bu anlamda aradığınız üst düzey kalite standartlarında hizmet anlayışını çiçek sektöründe bulabileceğiniz tek adrestir. Web sitemizde yer alan geniş çiçek yelpazesine göz atarak sevdiklerinize beklemedikleri anda hoş bir jest yapabilir ve bunu Bleaves Floral’ın uzun yıllara dayanan çalışma tecrübesi ışığında yapabilirsiniz. Çiçeklerin zarafetini yansıtmak ve kalpleri birbirine yaklaştırmak konusunda öncü marka olan Bleaves Floral çiçek sektöründe farkıyla iz bırakmaya devam ediyor.