Kapat
3 ürün bulundu.

Şakayık Çiçeği - Şakayık Buketleri

Şakayık Çiçeği - Şakayık Buketleri

Şakayık çiçekleri; mis kokusu, canlı renkleri ve insana yaşam enerjisi katan pozitif özellikleri ile beğeni toplayan birçok şık çiçek çeşidi olarak karşınıza çıkar. Estetik görünümleri sayesinde sevdiklerinizi mutlu etmek istediğiniz zamanlarda ve özel günlerde göz alıcı şakayık çiçeklerini tercih edebilirsiniz. Büyük çiçekleri ve akıllara kazınan estetik güzelliği ile birçok duyuya aynı anda hitap edebilen şakayık çiçekleri, sevdiklerinize güzel şakayık buketi ile beklenmedik bir sürpriz yapmak isteyen kişilerin ilk tercihidir. Şefkat ve merhamet duygusunu temsil eden bu güzel bitkiler, hayatın birçok alanında minnet, aşk ve sevgi gibi derin hisleri ifade etmek amacıyla kullanılır. Çiçek tarihi boyunca çok fazla tercih edilen şakayık çiçeklerinin pembe, mor, beyaz, kırmızı ve mor gibi renk seçenekleri vardır.

Şakayık çiçeği, doğru şartlar altında bakıldığında son derece dayanıklı ve bakımı kolay bitkilerdir. Herhangi bir zahmete gerek kalmadan, uzun süre boyunca aynı canlılığını korumaya devam eder. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli detay, çiçeğe yeterince nem ortamı oluşturmaktır. Ayrıca şakayık çiçeğinin günlük olarak sulanması uzun vadede solmasının önüne geçer.

Bu avantajlı özellikleri sayesinde çok estetik bir hediye seçeneği olarak değerlendirilebilen şakayık çiçekleri, özel günlerde sevdiğiniz insanlara sunduğunuzda uzun süre aynı güzelliğini korumaya devam eder. Dolayısıyla ev ve işyerinde sizden gelen şakayık çiçeğinin güzelliği ile sevdiklerinizin hafızasında hoş bir iz bırakabilirsiniz. İsteğe bağlı olarak toprağa da ekilebilen şakayık çiçeği, Nisan ve Mayıs aylarında çiçeklenerek tam anlamıyla bütün güzelliğini sergiler.

Şakayık Çiçek Çeşitleri

Özenle hazırlanan şakayık çiçeği çeşitleri; küsleri barıştıran, üzüntü içindeki insanlara moral veren ve aşkları pekiştiren büyüleyici bir etkiye sahiptir. Genel olarak buket şeklinde sunulabilen bu zarif bitkiler vazo, kutu ya da sepet gibi ambalaj şekilleriyle sunulabilir. Hangi forma sahip olursa olsun şakayık çiçekleri; tebrik, kutlama ve teşekkür amaçlı tercih edilmeye çok uygun bitkiler olarak ön plana çıkar. Dikkat çeken güzelliği ile ev ve işyeri dekorasyonuna şık bir dokunuş yapan şakayık çiçeğini, kişisel zevkler doğrultusunda farklı çiçeklerle aranjman haline getirerek sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.

Nişan ve kız isteme gibi özel günlerde kullanılan çiçeklerin büyük bir çoğunluğu, yumuşak ve pastel tonlara hâkimdir. Krem, beyaz ve pudra renklerinin ağırlıkta olduğu bu zarif seçenekler, sade olduğu kadar ihtişamlı bir duruş sergiler. Bu yüzden açık renkten koyuya, canlı tonlardan solguna kadar birçok farklı renk seçeneği ile uyum sağlayabilen şakayık çiçeği nişan ve kız isteme merasimlerinde rahatlıkla tercih edilebilir.

Şakayık Çiçeği Renk Seçenekleri

Şakayık çiçeğinin en fazla bilinen ve tercih edilen rengi pembe olsa bile, farklı trend renklerinin de olduğunu söylemek mümkündür. Bordo, beyaz ve pembe ise en sık tercih edilen şakayık renkleri olarak kabul edilir. Buna bağlı olarak:

Pembe Şakayık: Baharın canlı enerjisini ve mis kokusunu sevdiklerinizin kucağına taşımanızı sağlayan pembe şakayık çiçekleri çok fazla beğeni toplayan bir seçenektir. Uzun yıllar boyunca aynı popülerliğini korumaya devam ederken, çiçek aranjmanları arasında en çok aranan isimdir. Gelinliklerin masum beyazlığına çok yakışması ve bir ahenk içinde duruşu, pembe şakayık çiçeklerinin gelin çiçeği olarak tercih edilmesine neden olur.

Beyaz Şakayık: Zarif görünümü ve asaleti temsil eden duruşu ile beğeni kazanan beyaz şakayık modelleri, birçok insan tarafından çok beğenilen bir seçenektir. Çoğu durumda kullanılan beyaz şakayık çiçekleri, özellikle kız isteme, nişan ve düğün törenlerinde olmazsa olmazdır. Ayrıca doğum günü kutlamaları ya da hasta ziyaretlerinde beyaz şakayıkların vazgeçilmez bir alternatif olduğunu ifade etmek mümkündür.

Bordo Şakayık: Asaleti temsil eden görünümü ile bordo şakayık, en çok tercih edilen şakayık çiçekleri arasında yer alır. Sevdiklerinize özel günlerde alabileceğiniz bu çiçek sayesinde onları dünyanın en mutlu insanı haline getirebilirsiniz. Ayrıca özel günlerde sevdiklerinize verdiğiniz değeri bu zarif çiçekler ile gösterebilirsiniz. Yalnızca içinizden geldiği için alabileceğiniz bu güzel kokulu çiçekler, dikkat çeken estetik güzelliği ve mis kokusuyla çok iyi bir seçenektir. Annenize ve sevgilinize rahatlıkla alabileceğiniz bordo şakayıkları, onlara olan sevginizin ne kadar derin olduğunu göstermek için çok iyi bir fırsat olarak değerlendirilebilir.

Şakayık Çiçeği Anlamı Nedir?

Her çiçeğin olduğu gibi şakayık çiçeğinin de kendi içerisinde ifade ettiği bir anlamı vardır. Genel olarak şakayık çiçeğinin şefkat duygusunu temsil ettiği söylenebilir. Renk yelpazesinin genişliği nedeniyle, her tonun yansıttığı farklı bir anlam vardır. Bu bitkinin renklerine göre temsil ettiği anlamlar ise şu şekilde sıralanabilir:

  • Bordo: Bordo şakayık, yoğun duyguları ve tutkuyu ifade eder,
  • Pembe: İçten duyguların ve masum sevginin temsilcisidir,
  • Beyaz: Beyaz şakayık ise bağlılığın ve asaletin temsilcisidir.

Sevdiğiniz insana vermek istediğiniz mesaja göre bir şakayık rengi seçimi yaparak, yaptığınız bu jestin anlamını güçlendirebilirsiniz. Ailenize, arkadaşlarınıza ya da sevgilinize ‘’iyi ki varsın’’ ve ‘’ seni çok seviyorum’’ demek için şakayık çiçeklerinin ifade ettiği derin ve samimi anlamları değerlendirebilirsiniz. Bu sayede özel günlere ve sevdiğiniz insanların yüzünü güldürmeye özen gösteren, çok zarif bir kişiliğe sahip olduğunuzu ortaya koyabilirsiniz.

Mis Kokulu Şakayık Buketleri Bleaves Floral’da

Sevdiğiniz kişilere alacağınız şakayık çiçekleri, hangi güne özel olduğuna ve yansıtmak istediğiniz duygunun derinliğine göre farklılık gösterir. Bu güzel ve zarif duruşlu şakayık çiçekleri, canlı olduğunda etrafa baş döndüren güzellikte bir koku yayar. Dolayısıyla ne renk şakayık tercih ederseniz edin, harika bir görüntünün ortaya çıkacağını söylemek mümkündür. Bu durumda en önemli olan detayın şakayık çiçeğinin sunum şekli olduğunun bilinmesinde fayda vardır. En az kendisi kadar güzel ve ilgi çeken bir güzellikte aranjman haline getirilen şakayık çiçekleri, sevdiklerinize kendini özel ve kıymetli hissettirir. Şakayık buketi ile canlı tasarımlara imza atmak için Bleaves Floral’ı tercih edebilirsiniz.

Şakayık çiçekleri ile tasarlanan ve âdeta gösterişli bir şölene imza atmayı sağlayan eşsiz aranjmanları tercih edebilirsiniz. Her türlü duruma çok iyi uyum sağlayabilen bu aranjmanlar, göze hitap ederken özel günlere anlam katmanın en güzel yolu olabilir. Sevdiğiniz insanlara anlamlı bir armağan sunmak için değerlendirebileceğiniz bu güzel çiçek seçeneği; canlı renkleri, özgün süs öğeleri, büyük yaprakları gibi ince detayları ile sevdiklerinizi şaşırtmak için çok uygundur.

Özel günleri kutlamak için şakayık çiçekleri olmazsa olmaz bir tercihtir. Evlilik yıldönümünüzde eşinizin yüzünde oluşan kocaman bir gülümsemenin sebebi olmak, istemeden kırdığınız zamanlarda annenizden özür dilemek, sevdiğiniz bir arkadaşınızın doğum gününü kutlamak için bu zarif bitkilerin dikkat çeken güzelliğini kullanabilirsiniz. Ayrıca bu bitkinin ifade ettiği anlamın altını çizerek, uzun süre boyunca harika bir sembolü onlara sunmanın hazzını yaşayabilirsiniz.

İnsan yaşamının çok özel günleri olan düğün, nişan, kına gibi kutlamalarda süs amaçlı olarak şakayık çiçeklerini tercih etmek mümkündür. Ayrıca hasta ziyaretlerinde geçmiş olsun dileklerini iletmek, yeni işe başlayan arkadaşınızı kutlamak ya da yeni dünyaya gelen bir bebeğe ‘’hoş geldin’’ demek gibi farklı amaçlarla bu narin bitkiyi kullanabilirsiniz. Genel olarak romantik jestlere imza atarken bordo şakayık tercih edilirken, hasta ziyaretleri için beyaz, samimi arkadaşlıklar için ise pembe tonlarında şakayık çiçekleri tercih edilir.  Bu noktada tercih tamamen kişisel zevklere ve hangi durumda çiçek gönderimi yapmak istediğinize bağlı olarak değişir.

Sevdikleriniz için hoş bir sürpriz yapmak istiyorsanız, şakayık çiçeği almadan önce firma seçimi konusunda titiz davranmanız gerekir. Doğru firma seçimi, kaliteli ve özgün şakayık çiçeği aranjmanlarına ulaşmanızı sağlar. Bleaves Floral olarak şakayık çiçeği tasarımları başta olmak üzere, söz konusu çiçeklerin dilini en şeffaf şekilde yansıtmak olduğunda üst düzey kalite standartlarında hizmet anlayışı ile ön plana çıkmaya devam ediyoruz. Ayrıca seçkin çiçek buketi tasarımları ile özel günlerinize imza atarken, aynı gün teslimat özelliği ve bütçeye uygun cazip fiyat seçenekleri ile herkesin tek tıkla çiçek siparişi verilmesini sağlıyoruz. Müşteri odaklı çalışma prensibi ile yola çıkan Bleaves Floral bu sayede her geçen gün büyümeye ve gelişmeye devam eder.

Özel günlerde en sevdiklerinizi mutlu etmek için çiçek siparişi oluşturmadan önce, Bleaves Floral’ın her zevke ve her kesime hitap eden çiçek çeşitlerinin yer aldığı web sitesine göz atmanızda fayda vardır. Çiçeklerin anlamına uygun benzersiz çiçek tasarımlarını bir arada bulabileceğiniz Bleaves Floral sayesinde zarif ruhunuzu göstermek ve özel günlerinizi taçlandırmak artık çok daha kolaydır.