Kapat
0 ürün bulundu.

Çelenk

Çelenk

Günümüzde tüm gereksinimlere uyan tek bir çelenk yoktur. Düğünlerden cenazelere kadar çelenk isteyen pek çok etkinlik var. Bu nedenle hangisini satın aldığınıza dikkat edin. Ancak hangisi olursa olsun, bu nesnenin popülaritesinden dolayı tonlarca seçenek sunulmaktadır.

Cenaze ve düğün çelenkleri cenaze ve düğün sürecinin ayrılmaz bir parçası olup tarih boyunca bir gelenek haline gelmiştir. Bleaves Floral ürün çeşitleri ile uygun bir çiçek aranjmanına sahip çelenklerle sevdiklerinizin zorlu gününde kişisel ve sembolik bir mesaj iletebilirsiniz.

Yas zamanlarında sevilen birini kaybetmenin acısını hafifletecek çok az şey vardır. Seçtiğiniz çelenk aranjmanı, rahatlatıcı ve şefkatli bir şekilde hislerinizi ifade edecek biçimde olmalıdır. Cenazelerde ve sempati zamanlarında hangi çiçeklerin gönderilmeye uygun olduğunu bilmek önemlidir.

Düğün Çelenk Çeşitleri

Stile göre her çelenk türünün bir zamanı ve yeri vardır. Bu kategori amaç ile ilgilidir. Günümüzde Bleaves Floral çelenk çeşitleri, birçok anlamı ifade etmektedir. Düğün Çelenkler; düğün çiçekleri büyük ölçüde kutlama amaçlıdır ve geleneksel ve çiftlik evi iç tasarım tarzlarıyla eşleşir. Düğün çelenkler farklı tarzlardaki dallar, yapraklar ve çam kozalaklarından yapılmıştır.

Doğal çekicilikleri ile tanınırlar. Bu çelenkler kesinlikle tatil için harika bir seçimdir ancak aynı zamanda yeni yıla girerken ön kapıda dekoratif olarak da kullanılır. Eğer bu çelenklere biraz ışıltılı bir dokunuş eklemek istiyorsanız, düğüne çelenk göndereceğiniz zaman, küçük bir kurdele veya doğal malzemelerden yapılmış bir fiyonk mükemmel olacaktır.

Cenaze Çelenk Çeşitleri

Cenaze Çelenkleri; cenazeler için seçilen çelenklerdir. Bu ciddi durum için bile popüler bir seçim oldukları için bunları birçok şekil, renk ve boyutta bulacaksınız. Genelde koyu renktedir ve başsağlığı dilemek için de kullanılırlar.

Çelenkler sevdiklerinizin kötü gününde onların yanlarında olduğunuzu en iyi şekilde göstermektedir. Bleaves Floral ürün çeşitleri her renkte ya da her dokuda uyumlu aranjmanlar içermektedir.

Çelenk Seçimlerinde Çiçeklerin Rolü

Günümüzde çok farklı çelenk çeşitleri bulunur. Bunlar hem çiçek hem de tasarım olarak farklılık göstermektedir. Bleaves Floral ürün çeşitleri de çok farklı çiçek çeşitleri barındırmaktadır. Bunlar:

Gül Çelenkleri; güllerin pek çok rengi vardır ve hepsi sevgi, dostluk, saygı gibi çeşitli duyguları çağrıştırır. Cenaze çelenkleri söz konusu olduğunda kırmızı güller en iyi seçimdir. Sarı güller dostluğun simgesidir. Yani bunlar da işe yarıyor. Karışımda birkaç gül bulunan bir çiçek koleksiyonundan yapılmış bir çelenk de alabilirsiniz.

Zambak Çelenkleri; Zambaklar oldukça aromatiktir ve ölümden sonra güçlü bir mesaj olan yeniden masumiyeti ifade ederler. Bu yüzden cenazelere çelenk sipariş ederken bu çeşidi tercih edebilirsiniz.

Karanfil Çelenkleri; güller gibi karanfilleri de kırmızı, pembe ve beyaz tonlarında bulacaksınız. Bu çiçeklerin rengi de büyük önem taşıyor ve cenaze çelengi seçilmeden önce mutlaka akılda tutulması gerekiyor. Pembe anma, kırmızı saygı, beyaz ise masumiyet ve sevgi içindir. Bu çiçekler aynı zamanda uzun süre dayanır ve çok aromatiktir, bu da onları harika bir seçim haline getirir.

Bütün bu seçenekler Bleaves Floral ürün farkı ile satışa sunulmaktadır. Size uygun olan çelenk çeşidini kolayca sipariş edebilirsiniz.

Mevsimler ve Çelenk Çeşitleri

Günümüzde mevsime göre çelenkler tercih edilmekte ve havanın durumuna göre stile karar verilmektedir. Bu konuda Bleaves Floral ürün çeşidinden farklı çelenk modellerinden uygun olan mevsim çelengini tercih edebilirsiniz.

Yaz Çelengi: Yaz aylarında çok çeşitli sade ve çarpıcı tasarımlar bulacaksınız. Hatta bu çelenk çeşitlerini kendiniz de yapabilirsiniz ama hazır almak istiyorsanız asmayla bağlanan ortanca çiçeklerinden yapılmış olanı da düşünebilirsiniz. Biraz derinlik istiyorsanız yapay çiçekler de ekleyebilirsiniz.

Sarı ve beyaz renkler ile hazırlanan çelenkler, yaz çelenkleri için oldukça popülerdir. Papatyaları da kaçıramazsınız çünkü taze bir görsel çekiciliğe sahiptirler. Çeşitli ayçiçeği türleri de mutlu eğilimleri nedeniyle mükemmel bir seçimdir.

Mevsimlere Uygun Çelenk Seçenekleri

Her mevsime uygun renk ya da çeşitte pek çok farklı çelenk çeşidi bulunur.

Bahar Çelengi: Bir bahar çelengi yeni başlangıçlara işaret etmenin mükemmel bir yoludur. Bu, tomurcukların açmaya başladığı, kuşların ve hayvanların canlandığı zamandır. Güzel bir mevsim ve ön kapıyı aydınlatmak için çeşitli çiçekler ve yapraklar sipariş verebilirsiniz. Bahar çelenkleriniz için lale, her türlü nergis, her türlü sümbül gibi taze kesilmiş çiçeklerle çelenk siparişinizi verebilirsiniz.

Sonbahar Çelengi: Sonbahar çelengi, yaprakların sarıya veya turuncuya dönüp yere düştüğü geçiş mevsimini kapsar.

Kış Çelengi: Kış için sıcaklık ve rahatlık sağlayan farklı çelenk türleri vardır. Bu seçenekler kış mevsimine uygun olan özel günler kapsamında olan çiçekleri kapsamaktadır.

Her mevsime uygun olan Bleaves Floral ürün çeşitleri ile müşteri memnuniyeti sağlamaktadır. Aynı zamanda mevsimlere uygun olan taze çiçekler ile en doğru seçim de yapılmış olur.

Çelenk Gönderilen Yerler

Cenaze çelenkleri anlamlı bir jesttir ve genellikle en yakın akrabalar, yakın arkadaşlar tarafından hediye edilir. Komşular, meslektaşlar, tanıdıklar sıklıkla bir araya gelerek birlikte çelenk verirler. Cenaze çelengi cenaze töreni başlamadan önce cenazeci, çiçekçi veya mezarlık idaresi çalışanı tarafından tabutun üzerine konulur ve defin sonrasında mezara konulur.

Bunun yanında bir işyeri açılışında, çelenk tasarımlarının genel görünüşü çok şık ve zarif olmak durumundadır. Düğünlerde farklı renklerde ve farklı tasarımlarda tercih edilen çelenkler çok hoş ve unutulmaz bir etki yaratmaktadır. Bu kapsamda Bleaves Floral ürün yelpazesinde istediğiniz güne uygun olan pek çok model ve seçenek vardır.

Çelenklerin Tasarım Özellikleri

Çiçek çelenkleri artık köknar yeşillikleri olmadan da yapılıyor. Bunu yapmak için, çiçek köpüğü desteğine farklı çiçekler, dallar ve yapraklar tutturulur. Çayır çiçeklerinden yapılan cenaze buketleri de günümüzde oldukça yaygındır.

Büyüklük ve şekil olarak, bir çelengin çapı genellikle 60 ila 90 santimetredir. Günümüzde yaygın olan Bleaves Floral çelenklerde şekiller simetrik, asimetrik ve yuvarlaktır. Simetrik olarak tasarlanmış bir çelenk ile buketin üst kısmında cenaze çiçekleri düzenlenmiştir.

Çelenk Stil Özellikleri

Çelenk fiyonkluysa şerit tepe noktasından merkezden aşağı doğru düşer. Asimetrik olarak tasarlanmış bir çelenk içinde cenaze çiçekleri tepeden kaydırılarak düzenlenmiştir. Yay onun soluna veya sağına bağlanır. Yuvarlak bir çelenk çiçekler ve yapraklarla eşit şekilde dekore edilmiştir.

Şerit genellikle halkanın üst veya alt köşesine tutturulur. Özel günlerde ya da cenazelerde tercih edebileceğiniz çok farklı çelenk çeşitleri vardır. Bleaves Floral cenaze aranjmanları farklı boyut ve şekillerde sunulan kapalı çiçek aranjmanlarıdır.

Çelenk Sipariş Etme

Hemen hemen her çiçekçi ve birçok etkinlik ya da gün için uygun olan çelenklerin ve aranjmanların siparişini kabul etmektedir. Bleaves Floral ayrıca çiçeklerin tasarımı ve seçimi konusunda da size tavsiyelerde bulunacaktır. Sizin için cenaze çiçekçiliğinin tamamını Bleaves Floral organize edebilir.

Cenaze töreninin ardından cenaze çelenkleri diğer çiçek süslemeleriyle birlikte mezara getirileceği için büyük bir öneme sahiptir. Bu onları geçici mezar süslemeleri yapar. Bunun yanında düğün ya da kutlama gibi etkinliklere çelenk göndermek içinde Bleaves Floral ile iletişime geçebilirsiniz.

Bu konuda kolaylık sağlamak isterseniz mobil uygulamamızı indirin, online olarak istediğiniz uygun çelengi sipariş edin. Tüm bu özel günlerde sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz.