Kapat
28 ürün bulundu.

Dekoratif Çiçekler

Dekoratif Çiçekler

Dekoratif çiçekler, yaşam alanlarınızı güzelleştiren çok önemli detaylar arasında yer alır. Ev ve işyerlerinde, iç mekânın havasını değiştirecek olan eşyaların seçimi ve renklerin dekorasyon üzerinde etkisi çok büyüktür. Dekorasyonu tamamlayan objeler sadece perde, koltuk ve halı gibi standart eşyalar değildir. Bu noktada canlı çiçekler, sürekli vakit geçirilen ortamlarda dekorasyonların vazgeçilmez bir parçası olarak kullanılır. Özel günlerde sevdiklerinizi mutlu etme konusunda her zaman başarılı olan çiçek çeşitlerinin sağladığı güzel görünüm ve ortama kattığı enerji gören herkesi mutlu eder.

Beton duvarlar arasında oluşturulan yaşam alanlarını güzelleştiren çiçekler, evlerle bir bütün oluşturarak canlı dekorların tamamlayıcı unsurlarından biri olarak kullanılır. Birçok kişi tarafından tercih edilen ve ev dekorasyonunda şık bir dokunuş yapan bu çiçeklerle pozitif enerji saçan bir ortam oluşturmak mümkündür.

Canlı, yapay ya da kuru çiçekler kullanılarak hazırlanan binlerce farklı dekoratif çiçek modelini Beaves Floral web sitesinden inceleyebilir, yaşam alanlarınıza kendi tarzınızı yansıtma fırsatı veren benzersiz çiçek tasarımlarını firmamızdan satın alabilirsiniz.

Dekoratif çiçekler; eşsiz güzelliği, hiç kurumayacak ve solmayacak olması ve gerçeği aratmayan şıklığı ile yaşam alanlarının gözdesi olarak kullanılabilir. Hobi ve el sanatları söz konusu olduğunda çok önemli bir yeri olan dekoratif çiçekler, canlı çiçeklere bakmak için vakti olmayan çiçek severler için oldukça kullanışlıdır.

Hem iç mekânda hem de dış mekanlarda rahatlıkla yer verilebilecek olan dekoratif çiçek modelleri, kaliteli malzemeleri ve dayanıklı yapısı sayesinde oldukça uzun ömürlü bir kullanım konforu sunar. Doğal çiçekler gibi belli oranlarda toprak, su ve ışık gibi ihtiyaçları olmayan bu çiçeklerin temizliği ve bakımıyla uğramaya gerek yoktur. Estetik ve ilgi çeken görünümüyle her zaman ilk günkü gibi muhafaza edilebilen dekoratif çiçek modelleri; hem tek başına hem de farklı dekorasyon unsurlarıyla harika bir görsel şölen oluşturur.

Dekoratif çiçekler, iç mekânda yer alan diğer eşyalarla büyük bir uyum sergiler. Öyle ki gerçeğinden ayırt edilemeyen güzelliği ve solma ihtimalinin olmaması ile eşsiz bir dekoratif şıklık sunar. Mekânlarda zahmetsiz bir güzellik katmak ve sevdiklerinize özel günlerde zamansız bir hediye vermek için, bu hayalinizi dekoratif çiçek çeşitleriyle gerçeğe dönüştürebilirsiniz.

Dekoratif Çiçeklerle Özel Günlere Anlam Katın

Dekoratif çiçekler; ev ortamında kendinizle baş başa kaldığınız zamanlarda huzurlu bir ambiyans yaratmak ve evinizi istediğiniz şekilde dekore edilmesinde payı olan unsurlardır. Ev içinde kullanılan dekoratif çiçekler arasında olmazsa olmaz yeri olan bitkiler, küçük dokunuşlarla büyük dekoratif etkiler yaratmayı sevenlerin ilk tercihidir. Dekoratif çiçekler arasında tercih edilebilecek olan alternatifler şu şekilde sıralanabilir:

Deve Tabanı: Ev içinde ya da işyerlerinde rahatlıkla kullanılabilen deve tabanı çiçeği, yapay olabildiği gibi canlı olarak da tercih edilen dekorasyon çiçeklerinden biridir. Görüntüsü ile dikkat çeken çatallı yaprakları görüntüsü ile ev ortamında bambaşka bir hava katan devetabanı bitkisi, özellikle son yıllarda iç mekân dekorasyonunda sıklıkla tercih edilen bir seçenek olmuştur. Yalnızca şık tasarımı evlerde tamamlayıcı bitki olarak kullanılabilen devetabanı bitkisi, kolay bakılabilen uzun ömürlü bir bitkidir. Bu avantajlı özellikleri ve estetik görünümü ile birçok kişi tarafından öncelikli tercih edilen çiçekler arasında yer aldığı söylenebilir.

Kaktüs Çiçekleri: Ev ve işyerlerinde kullanılan dekoratif çiçekler arasında yer alan kaktüs çeşitleri, evinde bitki yetiştiremeyen ve solduğu için şikayetçi olanların kurtarıcısı olarak çok farklı bir hava yaratır. Büyük salon çiçekleri yerine çeşitli modelleri olan modern ya da rustik stilde dekore edilen evlerde ahşapla birlikte büyük bir uyum yakalayan kaktüs bitkisi, birbirinden farklı türleri ile evlere renk katmaya devam eder. Büyük dekorasyon çiçekleri ve kaktüsleri mini kaktüs, büyük kaktüs, çiçeksiz ya da çiçekli kaktüs olarak farklı kategorilerde değerlendirilebilir. Ev ortamında kaktüs bitkisinin görsel güzelliği ile tatmin edici bir dekorasyon unsuru katabilirsiniz.

Teraryum: Son dönemlerde sıklıkla tercih edilen teraryumlar, ev ortamında çok şık bir dekoratif çiçek çeşididir. Farklı tasarımlar ve farklı bitkilerden oluşan teraryumları zevkinize uygun şekilde oluşturabilirsiniz. Bu sayede hayalinizdeki teraryumu kendi elleriniz oluşturabilir, yaşam alanlarınızda kendi stilinizi yansıtabilirsiniz.

Orkide: Canlı çiçeklerle ev dekorasyonuna katkı sağlamak isteyenler için orkideler; pembe, sarı, beyaz gibi renk seçenekleriyle vazgeçilmez bir parça haline gelir. Özellikle koridor bitkisi olarak tercih edilebilecek orkideler, giriş kapısının ön kısmında konulduğunda eve girdiğiniz andan itibaren orkidenin mis kokusuyla etkilenmenizi sağlar. Birbirinden güzel orkide saksıları ve tasarım çiçeklerle dekoratif çiçeklerin yaşam alanlarına sağladığı katkıdan faydalanabilirsiniz. Orkide, kolay bakımı sayesinde çok sık tercih edilen bir ev bitkisi olarak beklentileri karşılar. Canlı çiçek bakmak istemeyen kullanıcılar için çok güzel bir görüntü yaratan ve bakımı oldukça kolay olan yapay çiçek çeşitleri içerisinde renklerini beğendiğiniz ve sevdiğiniz stili tercih ederek ev dekorasyonunu tamamlayabilirsiniz.

Evlerde, ofislerde ve etkinlik alanlarında dekoratif çiçeklerin çok önemli bir tamamlayıcı olduğunun bilinmesinde fayda vardır. Çünkü çiçekler, girdiği her ortamın estetik değerini artırarak enerji yükseltir. Elbette tercih edilen çiçeklerin, ortamın dekorasyonu ile uyum göstermesi çok önemlidir. Hem iç mekanda hem de dış mekanda dekoratif olarak tercih edilen bu çiçekler yapay ya da canlı olarak ayırt edilebilir. Söz konusu dekoratif çiçekler; zeminde, masa üzerinde, raflarda ya da saksı ve vazolarda tercih edilebilir. Diğer yandan balkon demirlerinde ve duvarlarda da rahatlıkla tercih edilebilir ürünlerdir.

Dekoratif çiçekler, tek bir çiçek türünde oluşabileceği gibi, birçok farklı çiçek türü ve çeşitli kuru bitkilerden oluşan özgün aranjmanlardan da oluşabilir. Bu aranjmanlar evlerin girişinde ya da balkon masalarının üzerinde değerlendirilebilir. Bu sayede bulunduğu ortamında estetik değerinin ve görsel güzelliğinin artması konusunda katkı sağlar.

Dekoratif Çiçek Çeşitleri

Dekoratif çiçekler farklı alanlarda kullanılmak üzere, özel olarak tasarlanan şık modellerden oluşur. Örnek vermek gerekirse; mutfaklarda ya da salonlarda tercih edilebilecek dekoratif çiçek modelleri birbirinden farklı olabileceği gibi, iç mekânlarda ve dış mekanlarda kullanılan dekoratif çiçeklerin tarzı birbirinden farklıdır. Bu yüzden öncelikli olarak mekânın ihtiyaçlarının belirlenmesi, dekoratif çiçek seçiminde yol gösterici olabilir.

Dekoratif çiçek çeşitleri arasından, ortamın havasını tamamen değiştiren özgün çiçek tasarımları şu şekilde sıralanabilir:

Duvar Çiçekleri: Dekoratif duvar çiçekleri genel olarak yapaydır. Çünkü duvara asılı şekilde duran bu canlı çiçeklerin sulanması ya da drenajı sorun teşkil edebilir. Sarmaşık gibi yapay olan dekoratif çiçekler, duvar dekorasyonuna katkı sağlamak amacıyla sıklıkla tercih edilir. Dekoratif duvar çiçeklerini farklı figürlerle, duvar süsleriyle ya da makrome çiçeklerle süsleyerek daha zengin ve estetik bir görünüm yaratmak mümkün olabilir.

Masa Çiçekleri: Masaların üzerinin boş kalması, özellikle dekoratif dokunuşları seven insanları rahatsız eder. Bu gibi durumlarda imdada yetişen dekoratif masa çiçekleri vardır. Masaların üzerinde hem canlı hem de yapay çiçeklerle oluşturulan dekoratif çiçek modelleri tercih edilebilir. Ancak dekoratif çiçek seçimi sırasında masa konumunu ve boyutunu göz önünde bulundurmakta fayda vardır. Vazo ya da saksılar masa üzeri için son derece uygundur.

Salon Çiçekleri: Ev ortamında salonlarda kullanılan dekoratif çiçekler olmazsa olmazdır. Hem canlı hem de yapay çiçeklerden tercih edilebilen bu dekoratif salon çiçekleri; yeşil yaprakları sayesinde estetik bir görünüm yaratırken, diğer yandan bulunduğu ortamın havasını temizleyebilir. Ancak yapay çiçeklerden oluşan ve salonda yer alan diğer eşyalar ve renklerle uyum içerisinde olan yapay çiçeklerin tercih edilmesi daha doğru olacaktır. Ayrıca sehpa, masa, raf ve TV ünitesi gibi eşyaların üzerinde dekoratif çiçekler çok dikkat çekici bir hava yaratır.

Mutfak Çiçekleri: Mutfak genellikle geniş alanlara ihtiyaç duyulan ve günün büyük bir çoğunluğunun geçirildiği çok önemli bir konumda yer alır. Bu nedenle bu alanlarda kullanılacak olan dekoratif çiçek modellerinin çok fazla büyük olmaması gerekir. Aynı zamanda her birinin doğal bir ambiyans yaratması, canlılık ve ferahlık açısından çok önemlidir. Çok büyük olmayan dekoratif mutfak çiçekleri; mutfak tezgâhlarının daha az kullanılan noktalarında tercih edildiğinde güzel bir etki yaratır. Aynı zamanda geniş mutfaklarda yer alan mutfak masalarının üzerinde, yemek esnasında kaldırılmak üzere ve geçici şekilde duran dekoratif ürünler olarak kullanılabilir. Asma çiçeklerde mutfakta dekoratif şekilde kullanılabilen çiçeklerdir. Özellikle nane, fesleğen ve kekik gibi taze bitkilerin olduğu mutfaklarda asla dekoratif çiçek çeşitleri olarak uygun bir ortam yaratır.

Banyo Çiçekleri: Genel olarak günün bütün stresinin atıldığı banyolar, bu alanlarda kullanılan en uygun dekoratif çiçekler sayesinde daha rahatlatıcı ve ferah alanlara dönüşebilir. Banyolar nemli ortamlar olduğu için, burada daha çok nemi seven canlı bitkiler tercih edilmelidir. Banyo ortamında ideal olan çubuk çiçekler arasında yer alan bambu, ortamın havasını değiştirmek için birebirdir. Banyolar sürekli olarak temiz kalması gereken iç mekânlardan biri olduğundan, canlı bitkiler tercih edilecekse yaprak dökmeyen bitkilere yönelmekte fayda vardır.

Vazo Çiçekleri: Ev, ofis ve bahçe gibi alanlara estetik bir dokunuş katmak isteyenler için, dekoratif çiçek kullanımı çok estetik bir yol olarak değerlendirilebilir. Dekoratif olarak tercih edilebilecek olan bu çiçekler farklı renklere, boyutlara ve türlere sahip olarak saksı ya da vazolarda sergilenebilir. Bulundukları ortamın şartlarına göre bu çiçekler yapay ya da canlı şekilde tercih edilebilir.

Birbirinden Şık Dekoratif Çiçek Modelleri Beaves Floral’da

Dekoratif çiçekler; ev ve ofis gibi iç mekânlarda vakit geçirirken çok daha keyif almayı sağlar. Bu yüzden herkes farklı ortamlar için, birbirinden çok farkı özelliklere sahip dekoratif çiçek tasarımlarını tercih edebilir. Farklı çiçek tasarımlarının hissettirdiği ferahlık birbirinden çok farklı olabildiğinden, dekoratif çiçek seçiminde ihtiyaçlara ve ortamında havasına uygun tercihler yapılması gerekir. Her bakımdan farklı olan bu zengin çeşitlilik arasında, dekoratif çiçeklerin fiyat yelpazesinin geniş olması da son derece normaldir.

Dekoratif çiçek modelleri içerisinde tercih edilen bitkilerin kalitesi, tasarımı sırasına verilen emek ve ne kadar uzun ömürlü olduğu dekoratif çiçek fiyatlarını doğrudan etkiler. Yani dekoratif bir çiçek seçilirken; içerisinde kullanılan canlı çiçeklerden kuru çiçeklere kadar, yapay çiçeklerde dahil olmak üzere vazo tasarımı gibi tüm faktörler fiyatı doğrudan etkiler. Bu nedenle öncelikle bütçeyi belirlemek ve buna uygun dekoratif çiçek modellerine yönelerek iç mekâna tarzınızı yansıtan bir hava katmak gerekir.

Sonraki aşamada firma konusunda titiz davranmak gerektiği söylenebilir. Dekoratif çiçek seçimi sırasında, firma kalitesi ürünün kalitesine direkt olarak yansıyan çok önemli bir kriterdir. Beaves Floral, bu konuda her zaman üst düzey kalite standartlarında hizmet anlayışıyla ön plana çıkan nitelikli bir firma olarak bilinir. Uzun yıllara dayanan çalışma tecrübesi ve çiçeklerin dilinden anlayan uzman kadrosuyla hayal ettiğiniz dekoratif ortamı yaratmaya yardımcı olan Beaves Floral ile yaşam alanlarınızı güzelleştirmek artık çok daha kolaydır.