Kapat
27 ürün bulundu.

Mezuniyet Çiçekleri

Mezuniyet Çiçekleri

Mezuniyet çiçeklerinin nasıl olması gerektiği, sevdiğinizi mutlu etmek istediğiniz bu özel günde en çok kafa karıştıran soru olarak karşınıza çıkar. Buket çiçeklerle en önemli anında değer verdiği insanlara hoş bir jest yapmak isteyen kişiler hangi çiçeği göndermeleri gerektiğine dair hep arafta kalır. Çok özel ve unutulmaz bir an olan mezuniyet, her zaman akıllarda kalıcı bir şekilde kutlanmayı hak eder. Çok yüksek bir değeri olan bu önemli anda dev partilerin yanı sıra, daha sakin ve naif bir şekilde kutlanmayı hak eden mezuniyet törenini anlamlı kılan ve taçlandıran en önemli detay her zaman canlı çiçeklerin eşsiz zarafeti olmuştur.

Bu nedenle mezuniyet çiçekleri söz konusu olduğunda, bu anlam dolu güne yakışır görüntüye sahip olan dikkat çeken çiçek tasarımlarına yönelmekte fayda vardır. Mezuniyet çiçeklerinin, mezun olan kişinin çiçek zevkine hitap etmesi ve çok şık bir şekilde aranjman haline getirilmiş olması çok önemlidir. Bu noktada çiçeklerin göz alıcı zarafetinden faydalanmak isteyen kişilerin bilinçli olması gereken en önemli nokta ise çiçeklerin hangi anlamı ifade ettiğidir. Çiçeklerin ifade ettiği anlamları bilmek, en hoş ve dikkat çekici mezuniyet çiçeğini seçerek sevdiklerinizin yüzünü güldürme konusunda yardımcı olacaktır.

Mezuniyet törenleri, öğrencilik hayatının son bulduğunu ifade eden en özel günlerden biridir. Bu günde sevdiği birinden gelen canlı çiçeklerin güzelliği, mezun olan kişiyi etkileyen unutulmaz bir detay haline gelebilir. Bu yüzden çiçek alınmayan bir mezuniyet törenin her bakımdan eksik kaldığının bilinmesinde fayda vardır. Mezuniyet töreni, esasında mezun olan gençlerin bir fidan halindeyken büyüyerek, yolun sonuna geldiğinde artık mis kokulu bir çiçek olması anlamına gelir. Buna bağlı olarak bu gibi derin bir anlamı ifade ettiğine inanılan özel günde, tercih edilen renkleri ile dikkat çeken çiçekler vazgeçilmez bir parça olarak gören herkesin ilgisini çekmelidir. Çiçeksiz bir mezuniyet töreninde, mezun olan kişiye verilen her türlü mesaj çiçeklerle taçlandırılmadığında havada asılı kalabilir. Bu nedenle mezuniyetlerde çiçek almanın önemini fark ederek, bambaşka bir hayata adım atan mezun olan genci çiçeklerle jest yaparak tebrik edebilir ve her an yanında olduğunuzu ona bu zarif yöntemle hatırlatabilirsiniz.

Mezuniyet Törenlerinde Hangi Çiçekler Tercih Edilmelidir?

Mezuniyet, aslında her insan için birbirinden çok farklı anlamları içerebilir. Bununla birlikte mezun olmak, kadın ve erkekler için ortak bir kavram olarak ön plana çıkar. Bu yüzden mezuniyet çiçeği türleri ve bu çiçeklerin hizmet ettiği amaçlar vardır. Kısaca mezuniyet çiçeği çeşitleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Mezuniyet yaka çiçeği,
 • Mezuniyet çiçek buketi,
 • Mezuniyet bilek çiçeği,
 • Mezuniyet çiçek tacı.

Her biri farklı amaca hizmet eden bu çiçek çeşitlerini mezuniyet gibi en özel günde değerlendirerek, sevdiklerinize vermek istediğiniz mesaja en uygun olan alternatifi seçebilirsiniz. Değer verdiğiniz insanlara en özel günlerinden biri olan mezuniyet törenlerinde birbirinden şık ve mis kokulu çiçeklerle eşlik edebilirsiniz.

Mezuniyet çiçek buketi, mezuniyet törenlerinin en fazla rağbet gören seçeneği olarak karşınıza çıkar. Bu çiçeklerin her biri kadın ve erkek mezunlar için rahat bir şekilde tercih edilebilir. Bu anlamda çiçeklerin ifade ettiği anlamları bilmek, tercihler konusunda yol gösterici olacağından dikkat edilmesi gerekir. Örnek vermek gerekirse gerginliğin ev küskünlüğün bir simgesi haline gelen sarı laleleri ya da daha çok cenaze ortamlarında tercih edilen karanfilleri mezuniyet töreninde seçmek, zor bir duruma girmenize neden olabilir. Bu nedenle uzak mesafelerden bile sevdiklerinizin mezuniyet anında yanında olduğunu ona hatırlatmak istediğinizde, bu çiçekler hakkında bilgi sahibi olmak ve bilinçli bir karar vermek önemlidir.

Mezuniyetlerde kullanılan bilek çiçekleri ise son yıllarda çok fazla popüler hale gelen bir aksesuar çeşidi olarak değerlendirilebilir. Genel olarak mezuniyet balosunda kral ve kraliçe olarak seçilen kişiler, mezuniyet bilekliği takarak bu özelliğini temsil etmek ister. Kral ve kraliçenin bileğine takacağı çiçek rengi ise kıyafet rengi ile uyum içerisinde olmalıdır. Küçük olsa bile son derece dikkat çekici olan bu çiçekler göz alıcı olduğundan her görenin beğenisini kazanabilecek güzelliğe sahiptir. Kurutulmuş olan yeşil otların içerisinde yerleştirilen bir gerbera çiçeği, dikkatleri üzerine toplayarak mezuniyet törenlerinin ilgi odağı olmanızı sağlayacaktır. Diğer yandan nedimelerin de tercih ettiği bir alternatif olarak bilinen kol çiçeklerinin dizaynı ise tamamen hayal dünyanıza bağlı olarak değişir. Bu sayede kişisel tarzınızı ortaya koyarak, etrafınızdaki insanlara bu tarzı yansıtma fırsatını yakalayabilirsiniz. Kendi başına çok şık bir görünümü olan bilek çiçeklerini tercih ettiğinizde, elinizde ya da kolunuzda ek bir aksesuar kullanmanıza gerek yoktur.

Genellikle erkek öğrencilerin mezuniyetinde kullanması tavsiye edilen yaka çiçekleri, çoğunlukla erkeklerin partnerleri ile uyum içerisinde olmak istediği durumlarda tercih ettiği bir çiçek olarak karşınıza çıkar. Kadın partnerin çiçeklerine en yakın ve kıyafeti ile aynı renklere sahip olan bu yaka çiçekleri, çiftler arasında aslında bir uyumu ve ahengi temsil eder. Dolayısıyla mezuniyet yaka çiçeği, tamamlayıcı bir özelliğe sahip olduğundan mezun olan erkek öğrenciler için tercih edilebilir bir seçenektir.

Mezuniyet törenleri için özel olarak tasarlanan çiçek taçlar ise bu özel günün en vazgeçilmez aksesuarı olabilir. Özenle seçilen kıyafete bir enerji ve canlılık katan çiçek tacı, kullanan kişinin tüm dikkatleri üzerine çekmek için yeterli olabilir. Düğün ve nişanlarda, mezuniyet partilerde bu çiçekleri alternatif olarak değerlendirmek oldukça doğru bir seçimdir. Mezuniyet törenlerinde kullanılan çiçek tacı seçenekleri ise şu şekilde sıralanabilir:

 • Gerbera tamtur taçlar, neşe ve sevgisi ile ortamın havasını değiştiren kişiler için çok doğru bir seçimdir,
 • Saf sevginin en şık hali olan kır papatyaları bu özel günde olmazsa olmazdır,
 • Krizantem büyük çiçek taçlar ise, adeta sadakatin bir temsilcisi olarak taç yapılması hak eden güzelliğe sahiptir.

Bu taçlar arasından size en uygun olan çiçek tasarımını tercih ederek, mezuniyet töreninde güzelliğinizi ön plana çıkarma fırsatını yakalayabilirsiniz. Çiçek taçlarını kullanırken, kıyafetlerle kontrast renkler tercih etmeye özen göstermenizde fayda vardır. Bu sayede kıyafetler ve taç birbirinden uygun bir görsel oluşturacaktır.

Mezuniyet tarihinden çok daha önce alınan bir mezuniyet çiçeği, mezuniyet töreni gününe kadar solma ve yapraklarının dökülme ihtimali olduğundan, birbirinden renkli ve dikkat çekici görünümü olan çiçekleri tam olarak mezuniyet gününde sipariş vermelisiniz. Aksi takdirde çok geç kalma ya da daha erken davranma eğiliminde bulunarak, sevdiğiniz kişilerin gönlünde hayal ettiğiniz etkiyi yaratmayabilirsiniz.

Mezuniyet çiçekleri sayesinde kişiler kendilerini ve uzun yıllar verdiği akademik emeğin değerli olduğunu hisseder. Dolayısıyla birinin kalbine dokunmuş olmanın verdiği o his mezun olan kişiye çok iyi gelir. Ayrıca bu güzel çiçeklerin yanında etkileyici bir not eklemek, verilen hediyenin anlamını ve değerini artırmak konusunda başarılı olacaktır. Mezuniyet töreninde tercih edilebilir olan çiçek çeşitleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Sarı gül buketi: En yakın arkadaşa mezuniyet töreninde verilebilir,
 • Kırmızı gül buketi: Sevgiliye mezun olduğu günde verildiğinde, ona ve hayatına duyduğunuz saygı ve sevgiyi ifade etmek amacıyla kullanılabilir,
 • Beyaz lale buketi: Dosta mezun olduğu gün verilmesi için en uygun çiçek çeşidi beyaz lale buketi olabilir,
 • Pembe karanfil buketi: Tanıdıklara mezuniyet törenlerinde verilebilir,
 • Lilyum buketi: Erkek arkadaşa verilmesi uygun olan lilyumlar güveni simgeler.

Mezuniyet Çiçekleri Bleaves Floral’da

Mezuniyet çiçekleri ile hayatınızda özel bir yeri olan sevdiklerinizi en özel günlerinde mutlu edebilir ve ona verdiğiniz desteği mis kokulu canlı çiçeklerin gölgesinde ona sunabilirsiniz. Canlı çiçeklerin sevgiyi ifade eden dilinden etkilenmeyecek insan günümüzde yok denecek kadar azdır. Özel günlere eşlik eden bu harika bitkiler, günlük hayatta sıradan bir anı daha anlamlı hale getirme özelliğine sahiptir. Rengârenk çiçeklerin etkisini özel hayatınıza avantaja çevirmek istediğinizde, firma seçimi konusunda titiz davranmak çok önemlidir. Aksi takdirde sevdiklerinize sizin adınıza sunulan çiçek buketi, hayal ettiğiniz etkiyi yaratmadığında beklentilerinizi karşılamayacaktır.

Bleaves Floral bu anlamda üst düzey kalite standartlarında hizmet anlayışına sahip son derece nitelikli hizmetler veren bir firma olarak karşınıza çıkar. Uzun yıllardan bu yana söz konusu çiçeklerin dili olduğunda en kaliteli çiçeklerle özel günlerinize anlam katan firmamız için öncelikli olan daima müşteri memnuniyetini kazanmaktır. Geniş çiçek seçeceklerinin yer aldığı Bleaves Floral web sitesine göz attığınızda, her zevke ve her kesime hitap eden çiçek tasarımlarını firmamız aracılığı ile bulabilirsiniz. Kolay alışveriş ve kaliteli hizmet anlayışını benimseyen firmamızla değer verdiğiniz insanlara beklenmedik anlarda hoş sürprizler yapmak için Bleaves Floral kalitesine şans vermenizde fayda vardır.

Çiçek sektöründe kalitenin, güvenin ve özgün tasarımların ön plana çıktığı firmamızda, sevdiklerinizin ve kendi zevkinize hitap eden çiçekleri bir araya getirerek unutulmaz çiçek buketi aranjmanlarına imza atabilirsiniz. Bu aranjmanlarla değer verdiğiniz insanların en özel anlarında kendinize ait bir iz bırakmak ve içinizde beslediğiniz samimi duyguları en saf ve temiz hali ile karşı tarafa yansıtmak mümkün hale gelir. Canlı renkleri ile ilgi çeken çiçeklerin karşı konulması mümkün olmayan güzelliği söz konusu olduğunda, Bleaves Floral yanınızda olmaya ve sizin adınıza her an sevdiklerinizin yüzünü güldürmeye devam ediyor.