Kapat
0 ürün bulundu.

Şans Bambuları

Şans Bambuları

Şans bambuları sembolizmi sebebi ile dünyanın en popüler ev bitkilerinden biridir. Hızlı büyümesi ve kolay yayılması nedeniyle de şans sembolü olarak kullanılmaktadır. Şans bambuları, güneş ışığında iyi büyüyen ve bakımı kolay bir ev bitkisidir. Pek çok kişi bunun gerçek bir bambu bitkisi olduğunu bilir. Fakat şans bambuları aslında tropikal bir nilüfer türü olmaktadır.

Bleaves Floral ürünleri eviniz için en iyi şanslı bambu koleksiyonuna sahiptir. Bu bitkiler, arkadaşlarınıza ve ailenize hediye etmek için de mükemmeldir. Satın alacağınız bambu çeşitlerinden kendinize bir tane almak ve bahçenizi ve yaşam alanlarınızı güzelleştirmek için çok çeşitli bitki, saksıları tercih edebilirsiniz.

Şanslı bambular, yetiştirildiği yere çok iyi şans ve refah getirdiği söylenen en popüler bitki türlerinden biridir. Doğru bir şekilde yerleştirildiği zaman da evde ya da ofiste pozitif enerji akışını artırdığı da bilinmektedir. Şanslı bambular genelde odun elementini temsil etmektedir. Etrafına bağlanan kırmızı kurdelesi ise ateş elementini temsil eder.

Bu şekilde hayatta denge ve güvenlik duygusu getirdiğine inanılan bambular çok fazla talep görmektedir. Görünüşleri çok güzel olan bu bitkiler, etrafta yeşillik isteyenler ama bahçecilikten bihaber olanlar için mükemmel bir hediye seçeneği olmaktadır. Asgari bakımıyla çok az telaşlı bir bitki olmaktadır. Hem ev ortamı için hem de ofis genelinde çok kullanışlı bir ürün olmaktadır.

Şans Bambuları Sembolleri

Genelde Bleaves Floral ürünleri farklı tasarımları ile satışa sunulmaktadır. Bambu ürünlerinin satışlarında da pek çok farklı özellik yer almaktadır. İki saplı şans bambuları şansınızı ikiye katlamakta ve aşkı temsil etmektedir. Satın alınan bu ürünün evde şans ve ferahlık sağladığı söylenmektedir.

Üç saplı bambular ise, zenginliği, mutluluğu ve uzun yaşamı temsil eder. Beş saplı şans bambusuna sahip olan kişi de işinde büyümeyi arzulayan birine verilebilecek mükemmel zenginliği temsil etmektedir. Altı saplı bambunun da şansı simgelediği söylenir.

Yedi saplı şans bambuları da zenginlik, mutluluk ve sağlığı sembolize eder. Şanslı bambu bitkisi sekiz saplı seçeneği ile büyük bir motive edici ve şans arttırıcı görevi görür. Dokuz saplı şans bambusu bulunduğu yerde bol şans ve iyi talihin sembolü olarak kabul edilir. On saplı bambular da tamamlanma ve mükemmelliği temsil eder. 20 saplı bambular da bolluğu ve bereketi temsil eder.

Şans Bambuları Çeşitleri

Genelde sap sayısına bağlı olan pek çok farklı bambu çeşidi bulunmaktadır. Bunların satışları tamamen müşteri zevk ve isteğine göre yapılmaktadır. 2 katmanlı şanslı bambu bitkileri de genellikle çakıl taşları ve suyla dolu cam vazolar kapsamında yetiştirilir, ancak uygun büyüme için iyi havalandırılmış toprakta da saksılanabilir.

Çok fazla tercih edilen 3 katlı şanslı bambu bitkisi de en yaygın iç mekan bitkisi olarak seçilmektedir. Yetiştirilme tarzı olarak da zayıf güneş ışığına maruz kalacak şekilde ve olumsuz koşullarda bile iyi büyüyebilen, az bakım gerektiren bir bitki türüdür. Çok fazla türü bulunan şans bambusu çeşitleri profesyonel ve gündelik durumlarda birileri için mükemmel bir hediyedir.

Bu bitkiler uğur getirir, evinize ve ofisinize dinginlik ve sakinlik verir. Mükemmel bir iç mekan bitkisi olarak kabul edilen bambu bitkileri için filtrelenmiş su kullanılması ve köklerin çürümemesi için 7 günde bir değiştirilmesi de tavsiye edilir.

Şans Bambu Bitkileri Özellikleri

Bleaves Floral ürün portföyünde yer alan şanslı bambu bitkisi çeşitleri toprak, ağaç, su, metal ve ateş elementlerini temsil eder. Şanslı bambu bitkisinin sapları, maruz kaldıkları güneş ışığı oranını kontrol ederek spiral şekiller de alabilir. Bu konuda satın alacağınız bitkinin türü ya da tasarımı tamamen size ait olmaktadır. Aynı zamanda şans bambularının yönleri de enerjilerini etkilemektedir.

Bu konuda satın aldığınız ve harika tasarımı olan şans bambusunu doğu yönünde tuttuğunuz zaman, tüm aile için sağlık çeker. Güneydoğu yönünde tutulduğunuz zaman da para ve zenginlik çeker. Doğrudan güneş ışığı ve saf su sağlandığı zaman da şanslı bambu bitkileri yaklaşık 10 yıl hayatta kalabilir. Bu konuda şanslı bambu bitkileri satın alarak ve onları doğru yönde tutarak evinizde refah ve zenginlik sağlayabilirsiniz.

Şans Bambusu Bakımı

Şanslı bambular, güneş ışığına ihtiyaç duymaz, bunun yerine dolaylı güneş ışığında çok iyi gelişme gösterirler. Farklı unsurları ile pozitif bir ortam yaratan az bakım gerektiren özellikleri ile bir iç mekan bitkisi olmaktadır. Genelde suda bambu yetiştirmek oldukça kolay ve pratik olmaktadır. Genelde bambu suyun içinde çok büyük emek gerektirmeden, kolayca büyüyüp, gelişmektedir. Bu konuda şans bambusu bakımı oldukça kolay ve yormayan özelikte olmaktadır.

Genelde şans getirdiğine inanılan bambuların, saksı toprağını nemli tutun, ancak ıslak tutmayın. Toprağın kuruluğunu ve ıslaklığını belirlemek için parmağınızı toprağa batırın. Şanslı bambu hediyesi için kullanılan suyun oda sıcaklığında olması şiddetle tavsiye edilir. Evinizde yeterince güneş ışığı alan bir alan seçin. Bambu bitkisinin konumunu değiştirme sıklığını da sınırlayın.

Şans Bambusu Bakım Teknikleri

Hem hediye edilmek için hem de ev dekoru için çok ideal bir seçenek olmaktadır. Bu konuda Bleaves Floral ürün yelpazesinde her ortama uygun tasarımda ve özellikte bitki türleri bulunmaktadır. Bunun yanında hem bambunun tasarım özellikleri hem de gerek duyulan sembolü ev ortamının değiştirmektedir.

Genelde bambu vazoda olduğu zaman suyun rengi değişmeye başladığı an bakımın ve su değişimi yapılmalıdır. Aynı zamanda arıtılmış suda yetişen bambular daha sağlıklı ve gür görünmektedir. Bu bakımda içme suyunda yetişen bambularda aynı özellikte olmaktadır. Fakat arıtılmış su daha verimli olmasını sağlamaktadır. Bambu suyu haftada 1 kez mutlaka değiştirilmelidir.

Şans Bambu Fiyatları

Bambu çeşitleri çok fazla bir içeriğe sahip olmaktadır. Bu konuda fiyatlarda değişkenlik göstermektedir. Genelde şans bambusu fiyatları, bitkinin sap adetlerine, tasarım özeliklerine ve türüne göre farklılık göstermektedir.

Aynı zamanda tüm bu satış seçenekleri müşterinin bütçesine uygun şekilde de tasarlanmaktadır. Her bütçeye uygun bambu bitki türünün çok fazla seçeneği bulunmaktadır. Bu kapsamda da şans getirdiğine inanılan bu ürünlerin fiyat skalası büyük oranda değişiklik göstermektedir.

Hediye edilecek olan bambu seçenekleri de birbirinden farklı tasarım ve aranjmanları ile çok şık ve gösterişli olmaktadır. Mini şanslı bambu aranjmanı, birine şans ve refah dilemek için harika bir hediyedir. Ayrıca, müşterilere ve iş arkadaşlarına harika bir kurumsal hediye ve takdir göstergesi olarak da 1 adet şans bambusu almak harika bir seçenektir.

Bambu Bitkisi Tasarım Özellikleri

Bambu her ortama eklenebilen çok yönlü bir bitki olmaktadır. Bambunun nasıl büyüdüğünü anladığınızda kontrol etmesi çok kolay bir bitki olduğunu göreceksiniz. Bu bakımda evinizde ferah ve sade bir hava yaratmak istiyorsanız, sade tasarıma sahip çeşitler daha uygun bir tercih olacaktır.

Bunun yanında çok gösterişli ve şık bir bambu için çok fazla sapa sahip ve şık bir saksıda yetişen çeşitler en ideal tercihler olacaktır. Bu bakımdan istediğiniz ya da ihtiyaç duyduğunuz bambu çeşidi hangisi ise en uygun seçenekler Bleaves Floral ürün yelpazesinde bulunmaktadır.