Kapat
50 ürün bulundu.

Tanışma Çiçeği, Aile Tanışma Çiçeği

Tanışma Çiçeği, Aile Tanışma Çiçeği

İlk buluşmada hangi çiçek alınır ya da tanışmaya giderken nasıl çiçek götürülmelidir sorusu kafaları genellikle karıştırır. İlk buluşma ya da ilk tanışmanın kiminle gerçekleşeceğine bağlı olarak bu soruların cevapları değişiklik gösterebilir. Kişilerin partnerleriyle ilk buluşmaları farklı, aile ile ilk buluşmaları farklı ya da patron ile ilk buluşma görüşmeleri farklı olacağı için haliyle çiçek tercihleri de değişiklik gösterecektir.

Tanışma Çiçeği Modeli Nasıl Seçilir?

Her çiçeğin kendine ait bir aurası vardır. Birçok çiçek farklı anlamlara gelir. Kırmızı güller aşkı temsil ederken, beyaz güller temizliği, saflığı ve şefkati temsil eder. Bu nedenle tanışma için götürülecek çiçeğin cinsi sizin hangi duyguları taşıdığınızı da yansıtacaktır. Çiçek modelleri sizin kişiliğinizi yansıtır. Karşı tarafın özel zevklerinden habersiz olarak hazırlatacağınız model sizi karşı tarafa yansıtacaktır.

Karakterinizin canlılığı, hareketliliği ve hatta heyecanlı bir yapıya sahip olup olmadığınız bile hazırlatacağınız çiçek modelinde kendini gösterir. Tüm bu sebeplerden dolayı tanışma çiçeğinizin modelini seçerken olabildiğince dürüst ve saf duygularınızla hareket etmeniz önemlidir. Çiçeklerin de bir dili vardır ve bunu unutmamak gerekir.

Partnere İlk Buluşmada Hangi Çiçek Verilir?

Partnerinizle ilk defa buluşacaksanız ve onun hangi çiçekleri beğendiğini bilmiyorsanız, genellikle beyaz güller ya da orkideler iyi bir tercih olacaktır. Kadınların yüzdelik dilimine bakıldığında orkidelerin genel itibariyle sevildiği görülür. Birbirinden farklı renk skalasına sahip olan orkideler, tek renk olarak tercih edilebileceği gibi birden fazla rengin bir araya getirilmesiyle de hazırlatılabilir.

Fakat tek renk olarak götürülecek hediye daima daha asil duracaktır. Orkideler risksiz çiçekler grubundadır. Beyaz güzeller saf ve temiz sevginin göstergesi olarak yorumlanır. Bu bağlamda beyaz gül buketi götürülmesi ya da sadece bir tane beyaz gül hediye etmek de şık olacaktır.

Orkide ve beyaz güllerden oluşan bir demet çiçek ise oldukça güzel bir hediyedir. Fakat partnerinizin sevdiği çiçek araştırılarak hediye olarak alınırsa hem çok kibar hem de çok şık bir davranış olacaktır. Partnerinizin abartılı jetlerden hoşlandığını biliyorsanız buketinizin süslerini ya da çiçek miktarını artırabilirsiniz. Fakat bu konuda da aşırıya kaçmamak en doğrusu olacaktır.

Orta yolu tutmak her zaman en risksiz olandır. Partnerinizle ilk buluşacağınız mekânı önceden ayarladıysanız ve o ortama uygun bir atmosfer oluşturmak istiyorsanız çiçeğinizi de özel yaptırabilirsiniz. Bu karşınızdaki kişiye verdiğiniz değerin bir göstergesi olacaktır.

Tanışma İçin Saksıda Çiçekler Hediye Olarak Götürülebilir mi?

Saksıda olan çiçekler tanışma için hediye edilebilir. Fakat tanışmanın kiminle olacağı, nerede ve ne zaman olacağı oldukça önemlidir. Tanışacağınız kişinin koparılmış çiçeklerden hoşlanmadığını söylemesi ya da sizin bunu bilmeniz durumunda buket hazırlatmak yerine saksıda çiçek götürmeyi tercih edebilirsiniz.

Aile İle İlk Tanışmada Nasıl Çiçek Tercih Edilmelidir?

Aile buluşmalarında bireysel olarak tanışma ya da ailelerin tanışması iki farklı çiçek seçeneğini sunar. Ailelerin buluşmasında mevcut aileye uygun abartılı olmayan şık ve kurutulmuş portakal gibi meyvelerle süslenmiş saksı da çiçek götürülebilir. Saksıda çiçeklerin tercih edilmesi uzun süre muhafaza edilebilmelerinden dolayı güzel bir hareket olacaktır.

Bireysel buluşmalarda ise ailenin annesine özel buket yaptırılabilir. Partnerinizin ailesi tarafından hoşlanılmadığınızı düşünüyorsanız, orta boy bir barış çiçeğini hediye olarak götürmek manidar bir anlam katacak ve size yardımcı olacaktır.

Partnerinizin ailesinin renkli kişilikte insanlar olduğunu biliyorsanız, hazırlatacağınız buket ya da saksıda tercih edeceğiniz çiçek çok renkli olabilir. Çok renkli karışım çiçekler, renkli kişilik dünyasına sahip insanların ilgilerini çekerek beğenilerini kazanır. Aile bireylerinin en çok hoşlandığı çiçek türünün öğrenilerek hediye alınması, partnerinizde olduğu gibi onlara değer verdiğinizin göstergesi olacaktır.

İlk Tanışmada Götürülmemesi Gereken Çiçek Türleri Nelerdir?

İlk buluşma hediyesi olarak götürebileceğiniz çiçek türlerinin yanı sıra kesinlikle kaçınmanız gereken çiçeklerde vardır. Bu çiçek türlerinin başında şüphesiz kaktüs ve türevleri yer alır. Kaktüs ve sukulent gibi çiçekler her ne kadar minimal ve tatlı görünseler de dikenli bitki grubunda yer almaları ve algı olarak hediye edilmesi ayıp kaçabilecek bitkilerden olmaları nedeniyle ayıp karşılanabilir.

Götürülecek çiçeklerin kesinlikle dikenli bitkiler grubundan olmamasına dikkat edilmelidir. Gül gibi dikenleri olan fakat dikenlerinden temizlendikten sonra buket yapılan çiçekler hariç. Dikenleri temizlenemeyecek olan çiçekler tanışma çiçekleri olmamalıdır. Ayrıca neredeyse çelenk boyutunda hazırlanmış çiçeklerden uzak durmak gerekir. Çelenk tarzı çiçekler düğün, dernek, açılış gibi yerlerde hoş duracaktır.

Tanışma Mekanı Hediye Edilecek Çiçeğin Cinsini Etkiler mi?

Aileyle tanışmalarda mekâna göre çiçek götürülmesi oldukça önemlidir. Ev buluşması ve tanışması yapılacaksa, örneğin kahvaltıya davet edilmişseniz salon bitkileri gibi saksıda çiçekler alabilirsiniz. Fakat akşam yemeği gibi daha ağır bir tanışma menüsüne davetliyseniz ortamın gergin havasını alabilecek hoş bir buket yaptırabilirsiniz.

Aile bireylerinden herhangi biri için tanışmaya o kişinin çalıştığı şirkete gitmeyi düşünüyorsanız, mevcut olan masasının üzerine koyabileceği ve uzun ömürlü olabilecek bakımı kolay çiçekler tercih edebilir.

Tanışma İçin Götürülebilecek En Özel Çiçek Hangisidir?

Öncelikle tüm çiçeklerin alındıkları amaca göre özel olduğu bilinmelidir. Çiçekler canlı varlıklardır ve bizden farklı olsa da nefes alıp verirler. Bu durum karşımızdakine bir can teslim ettiğimiz anlamına gelir ki çok özel bir harekettir. Fakat karşımızdaki kişinin özel zevklerini bilerek ya da öğrenerek hareket etmek tabi ki hediyenizi farklı kılacaktır.

Örneğin partneriniz ya da çiçeği hediye etmek istediğiniz kişinin özel bir kahve merakı olduğunu biliyorsunuz. Kahve içmekten daima keyif alan ve hemen hemen her kahve türünü tatmış ya da tatmaya çalışan birine kahve çiçeği bitkisi alabilirsiniz.

Bu bitkiler saksılarında yetişirler ve belli bir olgunluğa eriştikten sonra kendi kahve çekirdeklerini vermeye başlarlar. Üstelik siz kendi zevkinize göre saksılarını süsletebilir, kokulu olarak hediye edebilirsiniz.

Aranjman Çiçekler Tanışmada Hediye Olarak Götürülebilir mi?

Aranjman çiçekler genel olarak vazo içerisine hazırlanmış şık görüntü ve güzel kokulu çiçeklerin bir araya getirilmesiyle yapılır. Vazo içerisinde muhafaza edilebilmelerinden dolayı güzel bir hediyedir. Ne var ki tanışma toplantıları ilk defa birileriyle bir araya gelmek olduğundan vazolu çiçek götürmek pek hoş olmayabilir. Fakat tanışma öncesi kişinin evine ya da bulunduğu mekâna önceden hazırlatılarak gönderilebilir.

Bu durum ince bir hareket olacaktır. Tanışma gününden bir gün öncesinde güzel bir not ile gönderilmesi karşı tarafın gönlünü çelecek naif bir harekettir. Eve davet edildiyseniz ve orada ilk defa tanışma gerçekleştirecekseniz aranjman çiçek yaptırmak uygun olabilir. Gerek vazosu gerekse güzel kokularıyla ev ortamları için hoş bir hediye olacaktır.